Arucad Cover 1
Aday Öğrenci

Burs Olanakları

kayit-kosullari

KKTC Uyruklu Aday Öğrenciler

Sınavsız %75 Burs Garantisi

Pandemi sürecini göz önünde bulundurarak, bu yıl kayıt yapacak KKTC vatandaşı olan ve/veya lise öğrenimini kesintisiz 4 yıl boyunca KKTC’de tamamlayan TC Uyruklu öğrencilere, sınavsız %75 burs ile kayıt olma olanağı sunuyoruz. Burs oranını %90 ve %100’e yükseltmek isteyen aday öğrencilerimiz için ise; mülakat (görüşme) düzenlenecek.

KKTC vatandaşı olan ve/veya lise öğrenimini kesintisiz 4 yıl boyunca KKTC’de tamamlayan TC Uyruklu aday öğrencilerimiz, Üniversite bünyesinde eğitim veren tüm programlarımıza sınavsız %75 burs ile yerleştirilecektir. Burslar, 7 yıl kesintisizdir.

2020-2021 Akademik Yılı Güz Dönemi kayıtları için planlanan görüşmeler için Tanıtım Ofisimizle iletişime  geçebilirsiniz.

Görüşme saatleri başvuran aday öğrencilerimize bildirilecektir.

Ayrıntılı Bilgi:

Gökhan Güneyli: gokhan.guneyli@arucad.edu.tr Tel- WhatsApp: 0533 873 8585
Gizem Kaya: gizem.kaya@arucad.edu.tr Tel- WhatsApp: 0533 850 96 56

TC Uyruklu Aday Öğrenciler

YKS Bursları

YKS tarafından düzenlenen öğrenci seçme ve yerleştirme sınavı sonucunda kılavuzda Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi tarafından verilen %100 ve %50 burslu olduğu belirtilen bir programı tercih edip kazanan öğrenciler yararlanabilir.

ARUCAD programlarına  yerleşen öğrencilerin bursları Hazırlık Okulu’nu  da kapsamaktadır. Burslar 7 yıl kesintisizdir.

Tercih Bursları

İlk 5 Tercihe + %40 Tercih Bursu seni bekliyor.

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi programlarından birini ilk 5 tercih içerisinde tercih eden öğrencilere OSYM tarafından verilen burslarına ek olarak %40 tercih bursu indirimi verilmektedir.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Bursu

Arkın Yaratıcı Sanatlar Tasarım Üniversitesinde eğitim gören tüm TC vatandaşı öğrenciler, KYK burs başvurusu yapma hakkına sahiptir. Bu burstan yararlanmak isteyen öğrencilerin KYK’ya başvuru yapmaları gerekmektedir.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş