Arucad Cover 2
Akademik Kadro

Doç. Dr. Nuran Öze

DSC07016

Branşlar

Yeni Medya ve İletişim


Hakkında

1978 yılında Lefkoşa’da doğdu. Lisans eğitimini 1999 yılında Turizm ve Otel İşletmeciliği alanında yüksek okul birinciliği ile tamamladı. Program birincisi olarak 2001 yılında “İşletme” alanında yüksek lisansını tamamladıktan sonra akademik kariyerine başladı. Doktorasını 2014 yılında İletişim Bilimleri Bölümü’nde tamamladı ve on dokuz yılı aşkın bir süre öğretim elemanı olarak çalıştı. Beş yıl boyunca Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı olarak görev yapan Öze, son iki yıldır Dekan Yardımcısı ve Medya ve İletişim Çalışmaları Anabilim Dalı Başkanlığı görevini de yürüttü. Şu an ARUCAD Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.
Akademik çalışmaları medya, kültür, kadın çalışmaları, halkla ilişkiler, reklamcılık, sosyal medya ve dijitalleşme üzerine odaklanmaktadır. Çalışmalarını uluslararası konferans, sempozyum ve kongrelerde sunar. Bugüne kadar İngiltere, İtalya, İrlanda, Portekiz, Fransa, İspanya, Rusya, Danimarka, Türkiye ve Kıbrıs’ta uluslararası konferans, kongre ve sempozyumlara çalışmalarıyla katkıda bulundu. Uluslararası sempozyum ve kongrelerde birçok kez oturum başkanlığı yapmış ve süregelen bilimsel komite üyelikleri bulunmaktadır. Üç uluslararası kitabın editörlüğünü yaptı ve uluslararası bir konferans için organizasyon başkanı oldu. Şimdiye kadar öğrencileriyle birçok sosyal sorumluluk projesi yürütmüştür.

Uzun mesafe koşu özel ilgi alanıdır.

Ödülleri:
En İyi Çalışma Ödülü – Behavioral Experiments of Small Societies in Social Media: Facebook Expressions of Anchored Relationships. The ICLB, 2017: 19th International Conference on Learning and Behaviour Conference, Mart, 26-27, 2017, Madrid, İspanya.

En İyi Çalışma Ödülü – “Satış Yöntemi olarak ‘İsyan’”, CUDES 2019- 9. International Congress on Current Debates in Social Sciences, 2-4 Mayıs 2019, Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa, Kıbrıs

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş