Arucad Cover 2
Akademik Kadro

Öğr. Gör. Emad Abouata Amlashi

DSC06979

Branşlar

Görsel İletişim Tasarımı


Hakkında

2012 yılında, Tahran Sanat Üniversitesi’nden Sinema alanında lisans derecesini kazandı, ardından 2015 yılında Soore Üniversitesi’nde Sinema Çalışmaları alanında yüksek lisansderecesini tamamladı. Yıllardır İran televizyonunda ve sinemasında Yönetmen, Film Kurgucusuve Sanat Yönetmeni olarak profesyonel olarak çalıştı. Cannes Film Festivali, Tracce Film Festivali, Kolkata Uluslararası Film Festivali, Tahran Uluslararası Film Festivali ve İran BienalFotoğraf Festivali gibi birçok uluslararası ve ulusal film ve sanat festivaline katıldı, adaygösterildi ve ödüller kazandı.

Sanat ve sinema kariyerine paralel olarak, Emad Abouata Amlashi 2013 yılından bu yanareklamcılık ve medya sektöründe yöneticilik görevlerini üstlendi. Ayrıca, akademik bir yolculuğaçıktı, bilgisini ve uzmanlığını Tahran Sanat Üniversitesi, Sooreh Üniversitesi, UygulamalıBilimler ve Teknoloji Üniversitesi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarakpaylaştı.

Şu anda, Emad Abouata Amlashi, Medya ve İletişim Çalışmaları alanında Doğu AkdenizÜniversitesi’nde doktora derecesine yönelik çalışmaktadır ve araştırma odakları Sinematik SanalGerçeklik estetikleri ve İnteraktif anlatılar olup, hikaye anlatımı ve medyanın sınırlarını zorlamailgisini yansıtmaktadır.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş