Arucad Cover 2
Akademik Kadro

Öğr. Gör. Nour Ali

DSC06933

Branşlar

Seramik


Hakkında

Nour, 2011 yılında Cardiff Sanat ve Tasarım Okulu’ndan Seramik üzerine yüksek lisans derecesi ile mezun oldu ve o zamandan beri Beyrut, Lübnan’da bir Seramik stüdyosu kurdu ve Beyrut’taki Lübnan Amerikan Üniversitesi’nde seramik dersleri verdi.

Türkiye, Yunanistan, Birleşik Krallık, Çin ve Umman gibi birçok ülkede atölyelere katıldı. İşlerini Birleşik Krallık, ABD, Fransa, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Portekiz ve Lübnan’da sergiledi.

Temel olarak kil ile çalışan Nour’un işleri, kilin bir malzeme olarak anlaşılması ve onunla deney yapılması etrafında dönmektedir. Farklı yapım süreçleri ve geleneksel olmayan teknikler aracılığıyla kilin güçlü ve zayıf yönlerini keşfetmek ve vurgulamak.

Ayrıca, kilin farklı malzemelerle birleştirilmesi konusunda deneyler yapmış, özellikle cam üzerinde odaklanmış ve farklı teknikler kullanarak, örneğin fırın dökümü ve cam üfleme gibi, camla birleştirme çalışmalarını sürdürmektedir. Şu anda Cam ve Seramik Sanatı ve Bilimi alanında başka bir yüksek lisans derecesini tamamlamaktadır.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş