Arucad Cover 3
Akademik Kadro

Yrd. Doç. Dr. Juan Castrillón

DSC07233

Branşlar

Ses Sanatları Tasarımı


Hakkında

Yrd. Doç. Dr. Juan Castrillón

2010 yılında Universidad of Antioquia Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi antropoloji bölümünden mezun oldu. Doktora derecesini etnomüzikoloji alanında 2021’de Pennsylvania Üniversitesi’nden deneysel etnografi alanında yüksek lisans sertifikası ile aldı. Entelektüel gündemi, Anadolu’da, Türkiye’de, Kolombiya’da Kuzeybatı Amazon’da ve Philadelphia’da dinleme, dünya inşa etme uygulamaları ve çağdaş şifa sanatlarının analitiğine odaklanıyor. Araştırma yöntemleri arasında fotoğraf, metin, film, eser ve enstalasyon üretmek için ortak projeler yer alıyor. Geliştirdiği deneysel etnografi, beşeri bilimlerdeki sömürgecilik, nesne yönelimli ontolojiler, işitsel dünyalar ve yerli teknoloji analitiği hakkındaki çağdaş tartışmalara performatif bir yanıttır.

Enstalasyonları ve ses sanatı kompozisyonları Philadelphia’daki Crane Arts Gallery’de, Arthur Ross Gallery’de ve Pennsylvania Üniversitesi Van Pelt-Dietrich Library’de sergilendi. Akademik çalışmaları akademik dergilerde, kitap bölümlerinde yayınlandı ve filmleri New Media Review of the Society for Cultural Anthropology’de (SCA) kalıcı olarak yer alıyor. Filmleri Londra, Buenos Aires, Barselona, Granada, Washington ve Kopenhag’daki uluslararası film festivallerinde ve Helsinki, Baltimore, Viyana ve Bogota’daki akademik konferanslarda gösterildi. 2021’de Uluslararası Geleneksel Müzik Konseyi ona Kiraiñia (Uzun Flütler) için En İyi Belgesel Film Ödülü mansiyonunu verdi. Halen, Pennsylvania Üniversitesi Annenberg İletişim Okulu’nda Gilbert Seldes Multimodal Doktora Sonrası Araştırma Görevlisi ve Yerli Amerikalarda Araştırma ve İşbirliği Merkezi (CRACIA) ve Önemli Hareket Araştırma Ağı (SMRN) üyesidir.

Akademik kariyerinin yanı sıra Türk Tasavvuf Müziği icracısı, cemaat organizatörü, müzik terapi protokolü kolaylaştırıcısı olup, Türk eğitmenleri eşliğinde Osmanlı hat ve Ney ney eğitimi almaktadır

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş