Arucad Cover 1
Akademik Kadro

Yrd. Doç. Dr. Siniša Prvanov

sinisa-prvanov

Hakkında

1965 yılında Sırbistan Cumhuriyeti’nde doğdu. Yüksek kaliteli tasarım endüstrisinde iç mimar ve yüksek eğitim kurumlarında okutman olarak 25 yılı aşkın bir tecrübesi vardı. Doktorasını IKEA Vakfı’nın bursuyla Atina Ulusal Teknik Üniversitesinde (NTUA) tamamlayıp, lisansını Belgrad Üniversitesi’nde yaptı. En ileri düzey uluslararası metodları kullanarak eğitim vermektedir. Uluslararası olarak bilinen mimarlık firmalarıyla birlikte profesyonel çalışmaları çeşitli tasarım ödülleri almıştır. Çalışmaları Berlin, Milan, Bologna, Atina, Monako, Montevideo ve Montreal’da sergilenmiş ve 11 kitap, iki dergi monografında ve 12 dergi yayınında yer almıştır.

İlgi alanı kamu mimarisi ve deniz ortamı için iç tasarımlardır ve bunları teoriden tasarım uygulamasına kadar yapmaktadır. İç tasarımın çeşitli alanlarında özellikle CNC tahta eşya prototipi ve üretimdeki tasarım problemleri için araştırmalarda yer almıştır.
Şu anki araştırmasının odağı eğitim metodları, UNESCO eğitiminin desteğiyle yenilikçi müfredat tasarımı ve 2030’a kadar Sürdürülebilir Gelişim Gündemi oluşturmaktır.
Siniša yaklaşık on konferansta yer almış, atölye programlarının komitesinde bulunmuş ve 2015’de Vietnam Tasarım Enstitüsü’nün ADS’sinde Program Başkanlığı yapmıştır. 2016’da Ton Duc Thang Universitesi’nin (TDTU) idari komitesinde, Van Lang Universitesi’nin İç Mimarlık Müfredatı idari komitesinde ve 2016’da HAWA Eğitim Kurulu’nda yer almıştır.
Siniša, Yunanistan Teknik Odasının (Technical Chamber of Greece), Uluslararası Ekonomi Kurumu Yönetim, Pazarlama, Orman ve Orman Kaynaklı Endüstri Kalite ve İnsan Kaynakları Grubunun ve Uygulamalı Sanatçılar ve Tasarımcılar Kurumunun üyesidir.

Siniša, ayrıca Uluslararası Mimarlık, Sanat ve Uygulama Dergisi (IJAAA) ile Atina Eğitim ve Araştırma Enstitüsü’nün (ATINER) yayın kurulunun bir üyesi ve konuk editörlerin başkanı olarak da görev yapmaktadır.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş