Kampus1Editedbw

ARUCAD Kariyer ve Mezun Ofisi

ARUCAD KARİYER VE MEZUNLAR OFİSİ, Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi öğrencilerine ve mezunlarına hayallerindeki işi bulmalarına, iş kurmalarına ve temel istihdam edilebilirlik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak bir dizi ücretsiz uzman hizmeti sunmaktadır.

Kariyer ve Mezunlar Merkezi danışmanları, bilinçli kariyer kararları vermede yardım arayan öğrencilere rehberlik ve destek sağlayan profesyonellerdir. Öğrencilerin kariyer yollarını etkin bir şekilde keşfetmelerine ve yönlendirmelerine yardımcı olmak için kariyer geliştirme teorileri, işgücü piyasası eğilimleri ve değerlendirme araçları konusunda uzmanlığa sahiptirler.

Kariyer ve Mezunlar Merkezi, mevcut öğrenciler ve mezunlar için iş-staj olanakları sunar, öğrencilere destek verir, etkinlikler ve kariyer günleri düzenler.

İş hayatına hazırlanırken siz öğrencilerimizin ve mezunlarımızın etkili özgeçmiş (CV) hazırlamasını ve doğru özgeçmiş yazmasını önemsiyoruz ve uzmanlarımızla birlikte destek vermek için sizleri bekliyoruz. ARUCAD'lılar, hazırladığınız özgeçmişinizi kontrol için merkezimize gelebilir ve görüş alabilirsiniz.

İletişim için +90 (392) 6506555 - 1140 • Kariyer keşfi sağlıyoruz: Kariyer danışmanlarınız olarak, siz öğrencilerimize ve mezunlarımıza çeşitli kariyer yollarını ve endüstrileri keşfetmeniz ve bilinçli kararlar almanız yardımcı oluyor ve farklı meslekler, iş görünümleri ve potansiyel büyüme fırsatları hakkında kaynaklar ve bilgiler sağlıyoruz.

 • İş arama stratejilerine yardımcı oluyoruz: Bizler, siz öğrencilerimizin ve mezunlarımızın etkili iş arama stratejileri geliştirmenizde destek oluyor ve özgeçmiş, ön yazı yazımı, mülakat hazırlığı, ağ oluşturma teknikleri ve iş piyasası araştırmasını içeren bilgilerle destek verip, ayrıca çevrimiçi iş platformları ve kaynakları hakkında rehberlik sağlıyoruz.

 • Kurgu mülakat düzenliyoruz: Öğrencilerimizin mülakat becerilerini uygulamalarına ve güven kazanmalarına yardımcı olmak için sahte mülakatlar yapıp, iletişimi, beden dilini ve görüşme yanıtlarını iyileştirme konusunda geri bildirim ve rehberlik sağlıyoruz.

 • Sürekli destek sunuyoruz: Kariyer geliştirme süreci boyunca sürekli destek sağlıyor ve ortaya çıkan zorlukları veya endişeleri ele almak için takip oturumları sunuyoruz. Sizlerin kariyer hedeflerini gerektiği gibi belirlemelerine ve düzenlemelerine yardımcı oluyoruz.

 • İşveren araştırması yapıyoruz: Kariyer seçenekleri hakkında bilgi edinmeniz için destek veriyoruz.

 • Kariyer yönetimi ve mesleki gelişimde yardımcı oluyoruz: Sizlere sadece sektörel değil lisans eğitiminden sonra da lisansüstü kariyer alternatiflerinde yardımcı oluyoruz.


 • Siz öğrenci ve mezunlarımızı farklı alanlardaki iş imkanlarıyla buluşturmak için yardımcı oluyoruz.

 • ARUCAD ailesi olarak staj yapılacak alanlarda alternatifler sunuyoruz.

 • 3. sınıf öğrencilerine 2. yarıyılda üniversite bünyesindeki bölümlerde staj yapma imkanı sunuyoruz.


 • Üniversitemiz, mezunlarıyla iletişimi kesmeden, verilerini güncellemektedir. Böylece öğrencilerimizin mezunlarımızla bağlantı kurmasını ve kariyerleri için tavsiye almalarını sağlıyoruz..

 • Mezunlarımızla iletişim kurmak için düzenli olarak dijital mezun gazetesi gönderiyoruz.

Kariyer Ofisi’nin öğrenci ve mezunlara yönelik, iş dünyası ve meslekleri tanıma adına gerçekleşen programlardır.

Kariyer Ofisinin ana amaçlarından biri de üniversitemizi iş dünyasına yakınlaştırmak ve öğrencilerimize iş, staj olanakları üretmektir. Bu bağlamda yerel, uluslararası işletmeler, üniversiteler ile iş birliği yapılıp, farklı bölümlerde bulunan öğrencilerimize staj olanakları ve iş imkanları üretiyoruz.


Kariyer Ofisi mezuniyet aşamasına gelen mezun adaylarımıza, mezuniyet töreni öncesi de destek vermektedir.


Kariyer ve Mezun Ofisi

Telefon: +90 (392) 6506555 – 1140

E-Posta: alumni@arucad.edu.trcareer@arucad.edu.tr

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş