_G8A3273 bw
Tasarım Fakültesi

Gemi ve Yat Tasarımı

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü, tasarım öğrencilerinin analitik problem çözme becerilerini geliştirmeye ve bireysel olarak yüzebilen bir tasarım veya analiz projesini ele almak için uygun bilgiyi kazanmaya odaklanmaktadır.

 

 

Yat endüstrisi içerisinde ‘uygulamalı’ aktif öğrenmeye dayanan bu bölümde öğrenciler, su yüzeyinde gezen tasarımların altında yatan temel tasarım ve mühendisliği inceleyip gemi mimarisinin temel tasarım ilkelerini, uygun malzemeleri, teknolojiyi ve inşa yöntemlerini öğreneceklerdir. Program boyunca güçlü bir pratik vurgu mevcut olup, öğrencilerin; uygulamalı örnekler, tasarım uygulamaları, malzemeler ile üretim yöntemleri ve yaşanan süreçlerde atölye / tersane deneyimi hakkında değerli bilgiler edinmelerini sağlar.

Üniversitemiz ile Arkın Pruva Yatch arasındaki işbirliği doğrultusunda öğrencilerimize, uygulamalı eğitim, staj ve iş imkânı, ortak proje geliştirme ve uygulama, danışmanlık ve mentorluk olanağı sunulmaktadır. Öğrenciler, endüstriyel ve araştırma tecrübesi olan deneyimli öğretim kadrosu ile inşa edilen güçlü endüstriyel bağlantılardan da yararlanırlar.

 

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş