Kampus1Editedbw
 • Lisans Türü

  Lisans

 • Dönem Süresi

  1-4 yıl

 • Başlama Tarihi

  2 Ekim 2024

 • İletişim


  +90 (392) 650 65 55

Oyunculuk Bölümü’nün amacı; sinema, video, tiyatro, performans, dijital tiyatro, reklam filmi, müzik videosu gibi yapıtlar içinde, yaratıcı ya da uygulamacı olarak katkı sağlayan, çağdaş oyunculuk ve metin yorumlama becerilerine sahip, güncel toplumsal gündeme duyarlı ve özgün nitelikte sanatçılar yetiştirmektir. Eğitim programımız, teori ve pratiği dengeli bir dağılımla uygularken disiplinlerarası yaklaşımla öğrencileri Üniversitemizin diğer öğrencileri ile ortak çalışmalarda buluşturarak, birlikte yapıtlar üretmelerini sağlar. 

Öğrencilerimiz, her dönem sonunda ilgili diğer bölümlerle ortak, yaratıcı çalışmalarını seyirci ile buluşturabilecekleri etkinliklerde görev alırlar. Akademik eğitimlerini tamamlamak üzere, yaşadıkları sosyal çevre ve yerel kültür ile karşılıklı gelişmek için, halka açık dersler ve atölyelerde sorumluluk alarak, öğretirken öğrenmeyi deneyimlerler.

“Mezunlar, oyuncu ve yönetmen olarak, tiyatro yapıtları ile festival ve yarışmalara katılabilir veya bağımsız tiyatro topluluğu kurabilirler. Oyunculukla ilişkili tüm sinema, tiyatro ve tv yapımlarına; oyuncu, seslendirmeci, sahne amiri, dramaturg, yönetmen yardımcısı olarak katkıda bulunabilirler. Yüksek lisans ve doktora programlarına devam ederek akademisyen ya da uzman uygulamacı olabilirler.” 

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş