1Editedbw
Duyurular

Arkın Sanat ve Tasarım Merkezi Kurslarının Dönem Sonu Sergi Etkinliği 24 Temmuz’da Gerçekleşiyor.

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD) bünyesindeki yaşam boyu eğitim merkezi Arkın Sanat ve Tasarım Merkezi’nin sertifikalı kurs programlarında son dönem kurslar tamamlandı. Kursların sonunda  ortaya çıkan çalışmalar, 24 Temmuz 2019 Çarşamba günü 19.00’da Kıbrıs’ın ve bölgenin ilk sanat-tasarım-iletişim odaklı Üniversitesi ARUCAD’ın Girne Yerleşkesinde düzenlecek sergiyle sanatseverlerle buluşuyor.      

 Resim, cam, seramik, çamur tornası, grafik tasarım ve Yunanca kurslarını tamamlayan kursiyerlere aynı akşam katılım belgeleri de takdim edilecek.

Arkın Sanat ve Tasarım Merkezi’nin Direktörü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Dalkılıç “Arkın Sanat ve Tasarım Merkezi, her yaş kuşağının temsil edildiği toplumun kültürel bilgi ve kişisel deneyim ihtiyaçlarını karşılamak için buradadır. Önümüzdeki dönemde de desenden resime, seramikten cama, portfolyo hazırlığından film yapımına teorik ve pratik alanda yaşamlarınıza zenginlik katacak kurslarımız devam edecektir. Kısa dönem içerisinde büyük bir özveri ile emek veren tüm kursiyerlerimizi şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

Sergi, 30 Temmuz’a kadar ARUCAD’ın Girne Yerleşkesinde izlenebilir. Arkın Sanat ve Tasarım Merkezi, 2019-2020 yılı kursları Eylül ayında başlayacak.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş