1Editedbw
Duyurular

ARUCAD 30 Mart’ta Uzaktan Eğitime Başlıyor

 

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, 26 Mart 2020 tarihinde yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında Covid-19 salgını ve ülkemizin içinde bulunduğu olağanüstü şartlar nedeni ile 2019-2020 Akademik Yılı Bahar Dönemi ile sınırlı olacak şekilde üniversitelerimizdeki eğitimin Dijital Eğitim şeklinde yürütülmesine karar verildiğini açıklamıştır.

Bu bağlamda, Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu kararların 5.maddesine ithafen, Üniversitemiz Mütevelli Heyeti ve Senatosu 2019-2020 Akademik Yılı Bahar Dönemine yönelik teorik derslerin tümünün, karma derslerin teorik kısımlarının ve İngilizce Hazırlık Okulu derslerinin dijital olarak yapılmasına karar vermiştir. Bu çerçeve içinde dijital yapılamayan dersler ve bazı derslerin uygulamalı kısımları ise salgın sonrasında takvimlendirilerek hızlandırılmış bir programla tamamlanacaktır.

Bilgisayar ve/veya internet erişimi olmayan ve/veya ulaşılamayan öğrencilere salgın sonrasındaki dönemde, yaz okulunda hızlandırılmış olarak, mümkün olmazsa ileriki dönemlerde bu dönemin derslerini telafi etme olanağı sunulacaktır.

ARUCAD, bu süreci başarı ile yürütecek alt yapı olanaklarına ve akademik kadroya sahiptir.

ARUCAD Rektörlük  

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş