1Editedbw
Duyurular

ARUCAD ART SPACE 1 Ağustos’da Açılıyor

Üniversitemizin yeni iletişim ofisi, sergi ve etkinlik mekânı ARUCAD ART SPACE’in açılışı, 1 Ağustos 2018 Çarşamba akşamı saat 19.00’da Tim Brennan’ın YENİ + ORİJİNAL ESERLER isimli sergisiyle yapılıyor.

YENİ + ORİJİNAL ESERLER’de Brennan, sanatçı retrospektifini yeniden oluşturmak için vishaiku olarak adlandırdığı uygulamayla kendi haikularını, şiirlerini, imge üretimi ve arşiv belgelerini bir araya getiriyor. Bu çalışmaların 80’den fazlası bizi kadim zamanları, tarihi, siyaseti, sanatı, seyahat etmeyi, ritüeli, uzam ve mekanı tutarlı ve özlü bir biçimde sorgulamaya davet ediyor. Bu sergi, sanatçının uluslararası gelişime açık bir tur olarak planladığı etkinliğin ilk sergisidir. Bir dizi vishaiku kartpostalından oluşan ve Heather Yeung’un eleştirel makalesini de içeren özgün sanatçı nüshaları sergide tamamlayıcı bir unsur olarak yer alıyor.

Tim Brennan kimdir?

Tim Brennan yaklaşık 30 yıldır uluslararası sergiler açıyor. Tek bir medya türü ile kısıtlı olmayan çalışmaları, nesne, görüntü, performans, metin, yayın ve küratörlüğü kapsayacak şekilde farklı alanlar arasında geçişlerle örülüdür. Brennan 1990’ların ortalarından beri yürüyüş, resital ve karşılıklı konuşma olarak sanat anlayışı üzerine temellendirdiği ve manevra adını verdiği bir metodoloji geliştirdi. Brennan Sanat Profesörü ve Manchester Sanat Okulu Sanat Bölümü Başkanıdır.

  • YENİ + ORİJİNAL ESERLER, Art Rooms, ARUCAD ve Manchester Sanat Okulu (MMU) tarafından desteklenmektedir.
Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş