1Editedbw
Duyurular

ARUCAD – BOCCHI Yarışması Katılım Koşulları

Kırılmadaki Güzellik: Kırıktan Güzele

BOCCHI ve ARUCAD, birlikte hazırladıkları bu yarışmayla sadece çevre bilincini teşvik etmekle kalmayıp aynı zamanda genç yetenekleri keşfedecek ilham verici bir yarışma yaratmak için iş birliği yapıyor.

Sizleri BOCCHI Firması tarafından endüstriyel olarak üretilen ve çeşitli nedenlerden ötürü hasarlı ve kullanılmayacak durumdaki lavabolardan/parçalarından yola çıkarak, bu ürünlere yeniden form kazandırmaya davet ediyoruz.

Projeye Genel Bakış:

Sürdürülebilir Sanat Yarışması, sanatçıları, özellikle de genç nesli, geri dönüştürülmüş malzemelerin yaratıcı kullanımı yoluyla sürdürülebilir sanat formlarını keşfetmeye teşvik edecek bir platform görevi görecek. ARUCAD ve BOCCHI, yalnızca çevre bilincini teşvik etmekle kalmayıp aynı zamanda ortaya çıkan yeteneklerin sanatsal ifadesini de teşvik eden ilham verici bir yarışma yaratmak için iş birliği yapacak. Kazanan sanat eserleri prestijli KBIS Ticaret Fuarı 2024’te sergilenecek ve bu genç sanatçılara daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşma ve eserlerinin tanınması için değerli bir fırsat sunulacak. Ayrıca sergiden elde edilecek gelir, biri Amerika Birleşik Devletleri’nde, biri Türkiye’de ve biri uluslararası olmak üzere üç tane kâr amacı gütmeyen kuruluşa bağışlanarak sürdürülebilirliğin desteklenmesine ve dünya çapında anlamlı davaların desteklenmesine katkıda bulunulacak.

 

Yarışma Takvimi:

Son Eser Teslim Tarihi: 17 Kasım 2023

Sergi Tarihi: 30 Kasım-8 Aralık 2023

Jüri Üyeleri:

Akgun Seckiner BOCCHI USA Başkanı
Emin Çizenel (Sanatçı)
Prof. Dr. Turan Aksoy
Doç. Dr. Balkız Yapıcıoğlu
Yrd .Doç.Dr. Esra Plümer Bardak

 

Katılım koşulları:

 1. Yarışma; Tüm ARUCAD öğrencilerinin ve mezunlarının katılımına açıktır.
 2. Yarışmaya katılım için ARUCAD Kültür Sanat Ofisinden malzeme teslim formu alınarak üniversitenin Heykel Atölyesi’nden dönüştürülecek malzeme temin edilecektir.
 3. Yarışmacılar teslim aldıkları malzemeleri her türlü müdahale ile istedikleri sanatsal formu yaratmakta özgürdürler.
 4. Çalışmalar özgün olmalıdır.
 5. Katılımcılar, yarışmaya birden fazla ve üçü geçmemek şartı ile daha eserle katılabilirler. Her bir eser için ayrı başvuru formu doldurulmalıdır.
 1. Katılımcılar, yarışmaya bireysel olarak katılabilecekleri gibi grup olarak da katılabileceklerdir.  Grup olarak katılacak olanlar hangi gruba bağlı olduklarını bildirecekler ve bireysel form dolduracaklardır.
 1. Katılımcıların eserlerinin boyutu maksimum h80cmxw50cmxd50cm boyutlarında olmalıdır.

Başvuru:

 1. Başvurular ARUCAD Kültür Sanat Koordinatörlüğü adresine yapılabilir.
 2. Başvuruların 17 Kasım 2023 saat: 17.00e kadar yapılması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 3. Başvuru yapan katılımcılar, eserlerinin özgün olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Bu konuda çıkacak bir anlaşmazlık ve tereddüt durumunda tüm sorumluluk başvuru sahibine aittir.

Değerlendirme:

 1. Sergide yer alacak eserler ve ödüller, jüri değerlendirmesi ile belirlenerek, ARUCAD’ın belirlediği mekânda 30 Kasım – 08 Aralık 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunulacaktır.
 2. Sergilenecek eserlerin sahipleri ARUCAD tarafından e-posta yoluyla bilgilendirilecektir.
 3. ARUCAD, hem başvuru yapan adayların, hem de eserleri sergilenmeye hak kazanan kişilerin isimlerini, eser görsellerini, eser özelliklerini sosyal medya ve diğer iletişim mecralarında tanıtım amaçlı kullanabilir.

Ödüller:

Jüri değerlendirmesi sonucunda Birincilik ödülü 1000$, İkicilik Ödülü 750$, Üçüncülük ödülü 500$ olacak ayrıca eserleri sergilenen bütün sanatçılara katılım belgesi verilecektir.

 

Telif Hakkı:

Bu projede hayata geçen her türlü eser, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge, ticari marka ve her tür fikri mülkiyet hakkı, ARUCAD ve Bocchi il Bagno Per Tutti’ye aittir.

Yalnızca sahipleri tarafından ve sahiplerinin izni ile kullanılmaktadır ve telif hakları kapsamındadır. Bunlar herhangi bir şekilde izinsiz kopyalanamaz, üzerlerinde değişiklik yapılamaz, kiralanamaz, ödünç verilemez, iletilemez ve yayınlanamaz, yazı içeren hiçbir bilgi ve belge satılamaz veya herhangi bir kâr amacıyla dağıtılamaz. Başka kurum ya da kuruluşlarca dokümanlarında yayınlanamaz.

Başvuru formunu dolduran tüm katılımcılar, şartname koşullarını kabul etmiş sayılacaklardır.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş