1Editedbw
Duyurular

ARUCAD Öğrencileri için Uzaktan Öğrenme Ortamı Kılavuzu

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bakanlar Kurulu’nun Covid-19 tedbirleri çerçevesinde almış olduğu kararların 5. maddesine ithafen, Üniversitemiz Mütevelli Heyeti ve Senatosu 2019-2020 Akademik Yılı Bahar Dönemine yönelik teorik derslerin tümünün, karma derslerin teorik kısımlarının ve İngilizce Hazırlık Okulu derslerinin dijital olarak yapılmasına karar vermiştir. Bu çerçeve içinde dijital yapılamayan dersler ve bazı derslerin uygulamalı kısımları ise salgın sonrasında takvimlendirilerek hızlandırılmış bir programla tamamlanacaktır.

Üniversitemiz uzaktan eğitimde Microsoft Teams uygulamasını kullanacaktır.

Bugüne kadar Üniversitemiz tarafından her öğrencimize otomatik olarak “ogrencinumarasi@arucad.edu.tr” adresli bir e-posta hesabı açılmıştır. Sizlerden beklentimiz acilen sahip olduğunuz e-posta ile birlikte “Microsoft Teams” uygulamasına aşağıda gösterildiği şekilde girerek 30 Mart 2020 Pazartesi günü başlayacak uzaktan eğitime katılmanızdır.

Microsoft Teams ile ilgili bilgilendirme kılavuzunu da aşağıdaki görsellerden inceleyebilirsiniz.

Microsoft Teams hesabına nasıl gireceksiniz?   

  1. Microsoft Teams’e “ogrencinumaranız@arucad.edu.tr” adresli öğrenci e-posta ve şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz.
  2. Microsoft Teams’e bilgisayar ile giriş yapacak öğrencilerimiz “https://products.office.com/en-us/microsoft-teams/group-chat-software” adresinden, cep telefonunu kullanacak olanlar ise “Microsoft Teams” uygulamasını indirerek öğrenci e-postaları ile kayıt yapabileceklerdir.
  3. Bu işlemleri tamamladıktan sonra sisteme giriş yapan öğrenciler alacakları ders için öğretim üyelerinden giriş izni yada giriş kodu talep edeceklerdir.

Toplamda üç aşama ile süreç tamamlanmaktadır. Microsoft Teams’i kolaylıkla Windows, IOS veya Android işletim sistemlerine kurabileceksiniz.

Gerek hesabınıza girişte gerekse uygulamaları kurarken herhangi bir sorun yaşarsanız destek almak için itsupport@arucad.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Lütfen size verilen ARUCAD öğrenci e-posta hesabınızı sık sık kontrol ediniz.

Hepinize sağlıklı günler dileriz.

ARUCAD Rektörlük

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş