1Editedbw
Duyurular

Camille Enlart Fotoğraf Arşivi sergisi Art Rooms Galeri’de Açılıyor.

Camille Enlart Fotoğraf Arşivi sergisi, 24 Ocak Cuma günü saat 18.00’da Girne, Art Rooms Galeri’de izleyiciyle buluşuyor. Severis Vakfı’nın Kıbrıs’ın kuzey ve güneyinden öğrencilerle işbirliği içinde yaptığı proje, 19. yüzyıldan kalma Kıbrıs’a ait fotoğrafları ve öğrencilerin tekrar canlandırmalarını içeriyor.

Centre for Visual Arts and Research (CVAR)/Severis Vakfı, 2016 yılında Fransız Arkeolog Camille Enlart’ın 1896 ve 1901 yıllarında çekilmiş 500’ün üzerindeki seyahat fotoğrafını koleksiyonuna eklemişti. CVAR, bu arşivden yola çıkarak, Kıbrıs’ın kuzey ve güneyinden eğitim gören öğrencileri Kıbrıs’ın görsel mirasını tekrar fotoğraflamak için bir araya getirdi. CVAR, bu sürecin sonunda ortaya çıkan çalışmaları, 15 Ekim-20 Aralık 2019 tarihleri arasında CVAR/Severis Vakfı binasında sergilemişti. Serginin tekrarı 24 Ocak-20 Şubat 2020 tarihleri arasında Girne, Art Rooms Galeri’de gerçekleşiyor.

ARUCAD öğrencilerinden; Elis Ertepınar, Tanya Güryel, Mehveş Beyidoğlu Önen, Tijen Yakup ve Bahire Akmandor’un da çalışmalarının bulunduğu serginin açılış kokteyline tüm sanatseverler davetlidir.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş