1Editedbw
Duyurular

Connected Objects “Industrial Design for Our Times’’

Arkın Innovation Hub Tasarım Direktörü Tobia Repossi’nin 11 Ekim 2019’da Girne Art Rooms’da düzenlenecek olan “Connected Objects – Industrial Design for Our Times’’ sergisinin açılışına davetlisiniz. Açılış kokteyli: 19:00

Etkinlik sayfası: https://www.facebook.com/events/420366248465228/

Tobia Repossi kimdir?

Tobia Repossi, Politecnico di Milano’da Mimarlık, Kopenhag’da bulunan Kunstakademiets Arkiktskole’de de Ürün Tasarımı eğitimi gördü. Tencent, ZTE, Huawei, TCL gibi önde gelen pazar lideri Çin şirketlerinin yanı sıra Avrupa ve Amerikan markaları için de çalışmıştır.

Mimarlık, iç mimarlık ve ürün tasarımı alanlarında yaklaşık yirmi yıllık tecrübesi olan bir mimardır.

Mağazalar, satış noktası, oteller, sergileme salonları, ofislerin yanı sıra kapalı ile açık alanlar için ürünler ile mobilya, elekrikli aletler tasarlamıştır.

Eserleri Compasso d’Oro, Design Index, Mediastars, Modern Deocration Award, A’Design Award ve Red Dot Award ödülleri kazanmış ve dergi ile gazetelerde yayınlanmıştır. DAC tarafından Elektornik Aletler alanında dünya genelinde 22. sırada, Dünya Tasarımcılar Listesinde Çin’de 40. sırada, dünyada ise 106. sırada gösterilmiştir.

Politecnico di Milano ile IED’de (Avrupa Tasarım Enistitüsü) öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi İnovasyon Merkezi direktörüdür. Çin’deki tüm İtalyan profesyonelleri yeniden bir araya getiren ve İtalyan tasarım kültürünü tanıtan IDA’in (İtalyan Tasarım Derneği) kurucularındandır.

ZonaUno Tasarım Ajansı, Shenzhen’de faaliyet gösteren TR&Ortakları ile tüm Avrupa’ya ürünler satan mukavva kartondan mobilyalar üreten Mobili in Cartone gibi başarılı tasarım ve iletişim şirketleri kurmuştur.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş