1Editedbw
Duyurular

Hüseyin Özinal’ın Firari Bedenler isimli sergisi 16 Kasım 2018 cuma günü Art Rooms’ta açılış kokteyli ile sanatseverlerle buluşacak.

Hüseyin Özinal’ın Firari Bedenler isimli sergisi yaklaşık üç yıllık yoğun bir çalışma sürecini kapsıyor. Bu süreçte ortaya çıkan ilk çalışmalar, Nisan 2017’de Art Rooms’da gerçekleşen Edep-siz sergisinde izleyiciyle buluşmuştu.

Sanatçı Firari Bedenler sergisine kadar olan süreçte üretmiş olduğu 3600 civarındaki çalışmanın tümünü izleyicilerle paylaşıyor. Bir sanatçının yaşamının ruhsal çıplaklığının derlemesi olan sergiyi Özinal ‘Her şeyin idealize edildiği ve bu şekilde yaşamanın dayatıldığı bir dünyanın varlığını biliyorum ve bu dünyanın gerçek olmadığını da biliyorum. Bu gerçeklik hepimizin bildiği, yaşadığı tüm bunlara rağmen pek çoğumuzun ötelediği, yok saydığı bir durumdur. Kimileri bu gerçekliği olduğu gibi kabullenip yoluna devam eder, kimileri ise reddederek bu yanılsamayla yaşamayı sürdürür. İnsan kusurludur ve eksiktir. Kusurlarla ve eksiklikle yaşamaya mahkumdur. Tamamlandığını düşündüğü anda kusurlu, eksik olduğu gerçeği yüzüne çarpar. Gerçek budur.’ ifadesiyle açıklıyor.

16 Kasım Cuma, saat 19.00’da düzenlenecek açılış kokteyli ile sanatseverlerle buluşacak olan sergi, 9 Aralık 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş