1Editedbw
Duyurular

“Kıbrıs’ta Anıt Heykeller” konuşulacak…

ARUCAD Kültür ve Sanat Koordinatörlüğü tarafından organize edilen “Voices” serisi, 2020 yılında da önemli konu başlıkları ve önemli konuklarıyla devam ediyor.

ARUCAD, her ay düzenli olarak Kültür ve Sanat Koordinatörlüğü tarafından organize edilen ve sanat, tasarım, görsel iletişim alanında ulusal ve uluslararası isimlerin ağırlandığı, “Voices” serisinin 2020 yılındaki ilk konuşmasına, hem önemli bir konu hem de önemli bir sanatçıyı ağırlayarak başlıyor.

Yılın ilk “Voices” konuşmalar serisi, multidisipliner bir görsel sanatçı ve araştırmacı olan Nicholas Lambouris’in “Kıbrıs’ta Anıt Heykeller” başlıklı konuşması ile 14 Ocak Salı günü Lefkoşa ARUCAD Art Space’de, saat 18.00’da gerçekleştirilecek.

ARUCAD, Lefkoşa Saray Otel arkası, Müftü Raci Efendi Sokak’ta bulunan etkinlik mekânı Art Space’de, Nicholas Lambouris’in “Kıbrıs’ta Anıt Heykeller” başlıklı konuşmasıyla sanatseverlere fikir ve bilgi ortamı sunmaya devam edecek.

 Nicholas Lambouris Kimdir?  

Nicholas Lambouris multidisipliner bir görsel sanatçı ve araştırmacıdır. İşleri esas olarak fotoğraf ve zaman odaklı medyadır. Araştırmaları; kolektif hafıza, kültürel kimlik manifestoları ve kültürel haritanın politikaları üzerine yoğunlaşır. Lambouris’in çalışmaları uluslararası sergilenmiş, özel ve devlet koleksiyonlarında yer almış, Yard Press ve IAPT Press tarafından ise yayımlanmıştır. Lambouris, Uluslararası Fotoğraf Derneği ve Teorisi (International Association of Photography & Theory)’nin  yönetim kurulu üyesi, Kıbrıs Semiotik Derneği (Cyprus Semiotic Association) kurucu üyesi ve Unit’in (Sanat.Medya.Görsel Çalışmalar. Merkezi) direktörüdür. Disiplinlerarası fotoğraf ve görsel kültürün kritik olarak açıklanması konularını ele alan birçok konferansa katılmış ve fotoğraf üzerine akademik makaleler yazmıştır.  

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş