1Editedbw
Duyurular

Liseler Arası Tasarım Yarışmasının Son Başvuru Tarihi Uzatıldı

Sevgili Gençler,

Ülkemizin ve dünyanın hiç hazırlıklı olmadığı Covid-19 (Koronavirüs) salgını yaşamlarımızı olumsuz anlamda etkilemiştir. Bu süreçte yaşadığınız sıkıntıları da göz önünde bulundurarak ama ümitsizliğe kapılmadan sanatın yaratıcı gücünden ve hayatımıza kattığı anlamdan yararlanarak yarışmamızın portfolyo içeriği ve teslim şeklinde bazı revizeler yaptık. Unutmayın ki yaşam alanlarımızda kullanabileceğimiz çok fazla materyal var sadece onları görmeyi başarabilelim. Düşüncelerimizi özgür kılabilelim. Bir kaşık UN’nun bir buz dağı olduğunu hayal etmek gibi…

YARIŞM ADI: Süper Kahramanlar Kıbrıs’ta
SON BAŞVURU TARİHİ: 1 Haziran 2020 gece 22.00’a kadar uzatılmıştır.
SONUÇ BİLDİRİMİ: 23 Haziran 2020
ÇALIŞMALARIN GÖNDERİLECEĞİ ADRES: yarisma@arucad.edu.tr
Önemli Not: Bugüne kadar çalışmalarını okulundaki öğretmenlerine teslim eden öğrencilerin yukarıda verilen e-posta adresine tekrar göndermeleri gerekmektedir.

YARIŞMA İÇERİĞİ:
Yarışmaya katılacak öğrencilerden “Süper Kahramanlar Kıbrıs’ta” adı verilen başlık altında kendi hayal dünyalarındaki kahramanlarının nasıl güçlere sahip olduklarını ve bu güçler doğrultusunda nasıl göründükleriyle ilgili dijital bir portfolyo hazırlamaları beklenilmektedir.

PORTFOLYO İÇERİĞİ:
Öğrenciler portfolyolarını hazırlarken görsel sanat alanından diledikleri disiplinlerden faydalanabilirler (Resim, Fotoğraf, Video, Dijital Boyama, Afiş, Çizgi Roman vs). Katılımcılar, farklı disiplinlerde hazırladıkları çalışmalarla yarışmaya en az 1 ile en fazla 5 adet arasında çalışmayla katılmalıdırlar. Öğrenciler çalışmalarını, istedikleri boyutta herhangi bir kâğıda, herhangi bir yüzey üzerine ya da 3 boyutlu kurgular halinde hazırlayabilirler.

Öğrenciler, hazırladıkları çalışmaları e-posta yoluyla yarisma@arucad.edu.tr adresine gönderebilirler. Herhangi bir kâğıda veya yüzeye uyguladıkları çalışmaları, akıllı telefonla fotoğrafını çekerek yukarıda verilen e-posta adresine göndermeleri yeterli olacaktır. Eğer çalışma bilgisayar ortamında hazırlanmışsa tasarım jpg. formatında kaydedilerek gönderilmelidir. Çalışma video formatında ise (en az 720p çözünürlükte olmak şartıyla) YouTube veya Vimeo’ya yükledikten sonra yukarıdaki e-posta adresine linkleri eklenerek gönderilebilir.

Yarışma jürisi değerlendirmeyi gönderilen imajlar üzerinden yapacaktır. Yarışma sonucu, son başvuru tarihinden 20 gün sonra www.arucad.edu.tr ve Üniversitenin sosyal medya hesapları üzerinden duyurulacaktır.

Öğrencilerin çalışmalarına ek olarak gönderecekleri e-postada olması gereken diğer bilgiler aşağıdadır;
– Öğrencinin adı-soyadı
– Öğrencinin yaşı
– Öğrencinin telefon numarası
– Okulu
– Devam ettiği sınıf
– İlgi alanları

ÖDÜLLENDİRME:
Birinci Gelen Öğrenciye ARUCAD’dan Tam Burs ve 1.500 TL ödül
İkinci Gelen Öğrenciye ARUCAD’dan Tam Burs ve 1.000 TL ödül
Üçüncü Gelen Öğrenciye ARUCAD’dan Tam Burs ve 500 TL ödül

Öğrenciler kazandıkları burslarını mezun oldukları yılda kullanmaya başlayacaklar. Mezun olduğu yıl burs hakkını kullanmayan öğrencinin bursu daha sonra geçerli olmayacaktır.

Ayrıca ARUCAD tarafından yarışmayı kazanan öğrencilerin okulunun resim atölyesine ihtiyaçları doğrultusunda aşağıda belirtildiği şekilde katkı yapılacaktır.

Birinci Gelen Öğrencinin Okulunun Resim Atölyesine ARUCAD’dan 2.000 TL katkı
İkinci Gelen Öğrencinin Okulunun Resim Atölyesine ARUCAD’dan 1.500 TL katkı
Üçüncü Gelen Öğrencinin Okulunun Resim Atölyesine ARUCAD’dan 1.000 TL katkı

Sosyal Medya Ödülleri

Yarışmanın ilk 3 ödülü jüri üyeleri tarafından belirlendikten sonra kalan çalışmalar ARUCAD’ın Facebook/Instagram hesabından paylaşılarak sosyal medya kullanıcılarının oylamasına sunulacaktır. Bu oylamada en çok beğeni alan 3 çalışma “Sosyal Medya Ödülü”ne sahip olacaktır.

– Sosyal Medyada Birinci Gelen Öğrenciye Atölye Arkın’dan 3 ücretsiz kurs
– Sosyal Medyada İkinci Gelen Öğrenciye Atölye Arkın’dan 2 ücretsiz kurs
– Sosyal Medyada Üçüncü Gelen Öğrenciye Atölye Arkın’dan 1 ücretsiz kurs

KATILIM KOŞULLARI:
– Yarışmaya katılan her çalışmada özgünlük ve başka bir yarışmada ödül almamış olması şartları aranmaktadır.
– Gönderilen çalışmanın özgün bir çalışma olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin tasarım üzerinde hak iddia etmesi durumunda sorumluluk yarışmacıya aittir.
– Yarışmaya katılan tasarımların özgün olmamasından doğacak yasal sorumluluklar, yarışmayı düzenleyen ARUCAD’ı bağlamaz. Yarışmacı beyanının gerçek dışı olduğu tespit edildiği takdirde tüm ödülleri iade eder ve yarışma dışı bırakılır.
– ARUCAD, televizyon, gazete, sosyal medya ve diğer medya organlarında yarışmaya katılan her çalışmayı gösterme hakkına sahiptir. Yarışmaya katılan ve sergilenmeye değer bulunan çalışmalar poster, broşür, maket, prototip vb. materyallerle, dilerse yarışmacının kendi refakatinde sergileme/sergiletme hakkını saklı tuttuğu gibi, yarışmaya katılan tüm projeleri arşivlemek hakkına süresiz sahip olacaktır.
– Yarışmaya çalışmalarını gönderen tüm katılımcılar, yukarıda belirtilen koşulları kabul etmiş sayılır. Katılım koşulları sadece yarışmayı düzenleyenler tarafından değiştirilebilir.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş