1Editedbw
Duyurular

RODIN Kıbrıs’ta!

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD), Kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkanı Erbil Arkın okulun kuruluşunu taçlandırmak adına kendi özel Auguste Rodin heykel koleksiyonlarını sanatseverlerle buluşturuyor.

Düşünen Adam, Havva, Öpüşme gibi heykelleriyle ölümsüzleşen Fransız Heykeltıraşın sergisinde Rodin’in 20, arkadaşları ve sevgilisi Camille Claudel’e ait 14 heykel bulunuyor. Heykel sanatını bir dünya ustasının eserleri aracılığıyla geniş kitlelere tanıtmayı amaçlayan ARUCAD’ın sergilediği 34 parçalık özel koleksiyonda, ünlü sanatçının Tunç Çağı, Öpüşme,  Havva ve Meditasyon gibi eserleri yer alıyor.

Modern Sanatın en önemli temsilcilerinden Auguste Rodin ve yakın çevresindekilerin eserlerinin izleyicilerle buluşacağı bu sergi, sanata ve sanat eğitimine verilen önemin derecesini temsil ediyor. Bu düzeyde ve bu çapta bir sergi Kıbrıs’ta ilk defa gerçekleşiyor.

ARUCAD’ın kurucusu Erbil Arkın’ın özel koleksiyonundan oluşan 34 parçalık Auguste Rodin (1840-1917) heykel sergisi sanatçının ölümünün 100. yılı anısına açılıyor. “RODIN His Lover & His Friends” adını taşıyan sergi 17 Kasım tarihine kadar, saat 09.00 – 21.00 saatleri arasında Girne’de ARUCAD Eğitim Kompleksi’nde ziyaret edilebilir.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş