1Editedbw
Duyurular

Seçkin Pirim ile “Birden Bütüne” Atölye Çalışması

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD), 15-17 Ocak 2019 tarihleri arasında sanatçı/heykeltraş Seçkin Pirim tarafından yapılacak ‘BİRDEN BÜTÜNE’ adlı atölye çalışması gerçekleştiriyor. Atölye, kâğıt üzerine yaratılacak bir birim elemanın çoğalarak yeni bir forma, bütüne dönüşmesi sonucunda oluşan desenlere yapılacak müdahaleler üzerine yoğunlaşacak.

Atölye halka açık olup kontenjan 10 kişi ile sınırlıdır.      ,

Başvurular info@arucad.edu.tr adresinden ve (0392) 650 65 55 numaralı telefondan yapılabilir.

Atölye saatleri: 10:30 – 13:00

Katılım ücreti 120 ₺’dir.

Seçkin Pirim Kimdir?      

1977 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nü ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölümü’nü bitirdi. Üç boyutlu sanatın eğitimini almış bir sanatçı olmakla birlikte, formu neredeyse görünmez kılan yapıtlar üretmektedir. Eserleri kullandığı kâğıt ve pleksi gibi materyallerin katmanlarından oluşur. Bunlar bazen geometrik ve bazen amorf formların minimal bir düzende kullanılmasından ibarettir. Düşündüğü formun bir yüzeyden kesilmiş pek çok katmandan oluşması çalışmalarının negatif-pozitif formlar biçiminde ortaya çıkmasına neden olur.

 Çoğalmış birim formlarını uzun süredir sorgulayan, irdeleyen sanatçı, günün teknolojik olanaklarından da önemli ölçüde yararlanmakta ve sanal ortamı yalnız projelendirme için değil tasarım için de kullanmaktadır. Açık alan heykellerinin yanında, New York’da C24 galeriyle çalışan sanatçı, Londra’da, Discipline Factory, Saatchi Galery ve Frankfurt’da Ambiente ve ayrıca Türkiye’de farklı galerilerde sergiler açmış, 12 ödül sahibidir.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş