1Editedbw
Duyurular

Voices, Mike Berg’i ağırlıyor.

ARUCAD Art Space’in Voices konuşmalar serisinin bu ayki konuğu “Ben Böyle Çalışıyorum” başlıklı konuşmasıyla New York’lu sanatçı Mike Berg oluyor.

Eserleri konsept ve işlem bazlı olan sanatçı Mike Berg, Voices’ın bu ayki konuşmasında kendi işlerinden yola çıkarak eserin algılanışı, geliştirilmesi ve son olarak sunulması ilkelerini izleyiciyle paylaşacak.

25 Şubat, Salı günü saat 18:00’da Lefkoşa, ARUCAD Art Space’te düzenlenecek konuşmaya tüm sanatseverler davetlidir.

Mike Berg Hakkında
Geçtiğimiz 20 yılda, New York’lu sanatçı Mike Berg, Amerika’nın batısında doğmuş ve büyümüş olup zaman içinde İstanbul, New York ve Doğu Washington gibi yerlerde yaşamaya ve çalışmaya başlamıştır.

Linda Yablonsky’nin Mike Berg ile ilgili tanımı: “Berg estetik bir anarşist, çürümenin doğal aşamalarına müdahale eden, müdahalelerini ise zarifçe organize edip katmanlı soyutluğa taşır.” şeklindedir.

Sanatçı kariyerine ressam olarak başlamış daha sonra heykele yönelmiştir. Türkeye’ye geldiğinden beri, Özbekistan, Ermenistan ve Türkiye’de nakış ve dokuma ustalarıyla birlikte çalışmış, Türkiye’nin yetenekli 3 Togay kardeşleriyle birlikte ise 15 yıldır metal üzerine çalışmaktadır.

Berg, hem kendi ülkesinde hem de uluslararası geniş çapta sergilere katılmış, eserleri birçok müze ve özel koleksiyonlarda yer almıştır.

 

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş