1Editedbw
Duyurular

Voices Serisi’nin bu ayki konuğu Hasan Yıkıcı

ARUCAD Art Space’te her ay gerçekleşen Voices konuşmalar serisinin bu ayki konuğu, Gazeddapod’un editörü Hasan Yıkıcı oluyor. Kıbrıs’ın Kuzeyinde Podcast Yayıncılığı başlıklı bu konuşmaya davetlisiniz. Konuşma dili Türkçe olacaktır.

Gazeddapod, Kıbrıs’ta ilk kez bir podcast ağı olarak Ocak ayında hayata geçti. Ana akım medyanın dışında, hem alternatif bir medya yaratmak hem de dijital teknolojileri kullanarak günümüzün yeni mecralarında sözü olanların sözünü, derdi olanların derdini çoğaltabilmek için podcast yayıncılığına başladı.
Podcast yayıncılığını; ses ile insanlara ulaşabilme olarak tanımlayabiliriz. Bunun dijital mecrada olması, asgari yaratıcılık gerektirmesi ve her an her mekânda dinlenebilir olması podcast yayıncılığının özellikleri ve avantajları arasında sayılabilir.

Dijital teknolojileri geliştiği ve bunun medya araları için yeni potansiyeller anlamına geldiği bir dönemde Podcast mecrası çok geniş ve zengin potansiyellerin işlenebileceği, yaratıcılık vaat eden bir alan olarak karşımızda duruyor.

Hasan Yıkıcı kimdir?

1987 Lefke, Yeşilyurt doğumlu. 2011 yılında DAÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü bitirdi. Havadis, Afrika, Gazete360, Kıbrıs Postası, Yenidüzen gazetelerinde çalıştı. Şu an DEV-İŞ’te profesyonel olarak çalışmakta. Ayı zamanda “Hiçbir Yerden Haberler” podcastını hazırlamakta ve kurucusu da olduğu Gazeddapod’un editörlüğünü yapmaktadır.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş