1Editedbw
Haberler

Araştırma Merkezi Kütüphanesi 24 Eylül 2019’da Açıldı

2018 yılında faaliyetlerine başlayan ARUCAD Akdeniz Sanat, Tasarım, Kültür ve Tarihi Miras Araştırma Merkezi bünyesinde araştırmacıların, öğrencilerin ve Kıbrıs’ın iki toplumundan ilgililerin sanat, tasarım ve Akdeniz’in kültürel mirasıyla ilgili bilimsel yayınlara erişebilmesi için bir Araştırma Kütüphanesi kuruldu. Arkeoloji, antropoloji, tarih, sanat, sanat tarihi ve tasarım alanlarından farklı dilde birçok yayın, eski Akdeniz ve Kıbrıs’ın kültürel mirasının araştırılmasına olanak sağlayacak.

Akdeniz Sanat, Tasarım, Kültür ve Tarihi Miras Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Marko Kiessel, Merkezin öncelikli amacının basılı ve dijital fotmatta birçok bilimsel kaynağı derleyerek, bu yayınları araştırmacılara, öğrencilere ve tüm ilgililere ARUCAD’ın yeni ve günden güne büyüyen Araştırma Kütüphanesi çatısı altında inceleme ve araştırma olanağı sunmak olduğunu belirtti.

Araştırma Kütüphanesi’ne araştırmacı Prof. Dr. Latife Summerer’den önemli katkı

Araştırma Kütüphanesinin temelini araştırmacı Prof. Dr. Latife Summerer’in 2018-19 Akademik Yılında ARUCAD’a bağışladığı yaklaşık 2000 adet kitap ve dergiden oluşan, özel bir yayın koleksiyonun oluşturduğunu belirten Kiessel, Kütüphanenin kurulduğu günden bu yana kitap alımları, bağışlar ve takas programlarıyla büyümeye devam ettiği bildirildi.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş