1Editedbw
Haberler

Arkın Sanat ve Tasarım Merkezi’nin Yeni Dönem Kursları 25 Şubat’ta Başlıyor

ARKIN SANAT ve TASARIM MERKEZİ’NİN YENİ DÖNEM KURSLARI 25 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi bünyesinde yer alan Arkın Sanat ve Tasarım Merkezi, yeni dönem topluma açık sertifikalı kurslarının kayıtlarına başladı. Cam Atölyesi, Resim, Film Yapımı, Animasyon, Portfolyo Hazırlık ve Sunumunun yanı sıra toplam 15 farklı konuda kurs seçeneği sunuyor.                  

Cam Atölyesi; Füzyon Atölyesi, Sıcak Cam Atölyesi, Seramik, Çamur Tornası, Temel Heykel, Resim, Portfolyo Hazırlık ve Sunumu, Temel Dijital Fotoğraf, Masaüstü Yayıncılık, İllüstrasyon, Grafik Tasarım; Photoshop ve Illustrator, Animasyon, Film Yapımı, Yaratıcı Yazarlık, İngilizce ve Yunanca olarak sunulan kurs programları 25 Şubat’ta başlıyor.

Kurslar Kapsamında Yetenek Sınavına Hazırlanan Adaylara Yönelik Paket Program   

Kurslar kapsamında güzel sanatlar, tasarım ve iletişim bölümlerinin yetenek sınavına hazırlanan öğrenci adaylarına yönelik Portfolyo Hazırlık ve Sunum Teknikleri ile İngilizce eğitimini de kapsayan paket program sunulacak. Bu programla öğrenci adayları Portfolyo Hazırlık ve Sunum tekniklerinde kendilerini geliştirme fırsatı bulurken aynı zamanda İngilizce Yeterlik Sınavına yönelik de hazırlanmış olacaklar.

Hayat Boyu Devam Eden Kurs Programları

Yeni dönem kurs programları hakkında konuşan Arkın Sanat ve Tasarım Direktörü Doç. Dr. Alev Adil “Arkın Sanat ve Tasarım Merkezi, her yaş kuşağının temsil edildiği toplumun kültürel bilgi ve kişisel deneyim ihtiyaçlarını karşılamak için buradadır. Yaşı, geçmişteki eğitim altyapısı ve becerileri her ne olursa olsun yaratıcı yeteneklerini uyandırmak isteyen herkes için hayat boyu devam eden kurs programları sunuyoruz. Adanın en kapsamlı cam üretim atölyesine sahip Üniversitemiz bünyesinde halihazırda 4 atölye (Baskı Atölyesi, Cam Atölyesi, Seramik Atölyesi, Ahşap Mobilya Atölyesi), 6 stüdyo (Animasyon Stüdyosu, Fotoğraf Stüdyosu, Resim Stüdyosu, Dijital Prodüksiyon Stüdyosu, Tasarım Stüdyosu, Temel Sanat ve Desen Stüdyosu) ve 3 laboratuvar (Mac Laboratuvarı, PC Laboratuvarı, Fab Lab) bulunmaktadır. Girne yerleşkemizde kursiyerlerimiz bu geniş imkânlarla birlikte canlı ve ilham veren bir ortamda öğrenim görmektedir” dedi.

Arkın Sanat ve Tasarım Merkezi, toplumun ve işgücünün ihtiyaç duyduğu mesleki ve kişisel eğitimleri sunan sertifikalı kurs programlarının yanında, sanat etkinlikleri, tasarım ürünleri ve iletişim tasarımı alanında üretim yapabilecek altyapıya sahiptir.

Kurslarla ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru için: arcad@arucad.edu.tr / arcad.arucad.edu.tr / 0392 650 65 55

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş