1Editedbw
Haberler

Arkın Sanat ve Tasarım Merkezi’nin Yeni Dönem Kursları Başlıyor

 

ARKIN SANAT ve TASARIM MERKEZİ’NİN YENİ DÖNEM KURSLARI BAŞLIYOR

 Topluma açık sertifikalı kurslarının kayıtlarına başlayan Arkın Sanat ve Tasarım Merkezi, Cam Atölyesi, Portfolyo Hazırlık ve Sunumu, Film Yapımı, Sosyal Medya ve Dijital Pazarlamanın yanı sıra toplam 30 farklı konuda kurs seçeneği sunuyor.             

 Cam Atölyesi; Füzyon Atölyesi, Vitray Atölyesi, Sıcak Cam Atölyesi, Seramik, Çamur Tornası, Temel Heykel (Modelleme), Terapi Olarak Sanat, Modelden Resim, Desen Teknikleri, Baskı Resmin Büyüsü, Portfolyo Hazırlık ve Sunum, Temel Dijital Fotoğraf, Graffiti ve Mural Sanatı, Masaüstü Yayıncılık, Grafik Tasarım; Photoshop ve Illustrator, WordPress ile Web Tasarımı, İllüstrasyon, Temel Animasyon Film Yapımı, Hareketli Çizgi Roman, Stop Motion Animasyonu, Film Yapımı, Müzik Prodüksiyon, Sosyal Medyada Nasıl Etki Sahibi Olunur, Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama, Yaratıcı Yazarlık, Dijital Medya Yazarlığı ve Editörlüğü, Türkiye’de Grafik Tasarım Tarihi, Antik Mısır Sanatı, Reklam Yazarlığı ve İngilizce olarak sunulan kurs programlarına kayıtlar 28 Eylül’e kadar devam edecek.

Kurslar Kapsamında Yetenek Sınavına Hazırlanan Adaylara Yönelik Paket Program   

Kurslar kapsamında güzel sanatlar, tasarım ve iletişim bölümlerinin yetenek sınavına hazırlanan öğrenci adaylarına yönelik Portfolyo Hazırlık ve Sunum Teknikleri ile İngilizce eğitimini de kapsayan paket program sunulacak. Bu programla öğrenci adayları Portfolyo Hazırlık ve Sunum tekniklerinde kendilerini geliştirme fırsatı bulurken aynı zamanda İngilizce Yeterlik Sınavına yönelik de hazırlanmış olacaklar.

İleri Teknolojiye Sahip Atölyeler ve Üretim Koşulları            

Yeni dönem kurs programları hakkında konuşan ARCAD Direktörü Doç. Dr. Alev Adil “Arkın Sanat ve Tasarım Merkezi’nde iki dönemdir yoğun ilgi ve katılımla kurslarımızı gerçekleştiriyoruz. Yeni dönemimizde de seçkin akademisyenlerimizle birlikte 30 farklı konuda kurs programı hazırladık. Sahip olduğu teknik ekipman ve donanım ile Adanın en kapsamlı cam üretim atölyesini Üniversitemiz bünyesinde faaliyete açtık. Yeni dönem kurslarımızda cam sanatını keşfetmek isteyen herkes bu olanaktan yararlanabilecek. ARCAD, toplumun ve işgücünün ihtiyaç duyduğu mesleki ve kişisel eğitimleri sunan sertifikaya yönelik programlarının yanında, sanat etkinlikleri, tasarım ürünleri ve iletişim tasarımı alanında üretim yapabilecek altyapıya sahiptir” dedi.

Arkın Sanat ve Tasarım Merkezi, bireyler ve kurumlar olmak üzere toplum için bilgi ve deneyim hizmetleri sunmayı ve bu hizmetlerde çağımızın gerektirdiği şekilde toplumun ihtiyaç ve ve koşullarını bütünleştirmeyi hedefliyor.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş