1Editedbw
Haberler

ARUCAD, Contemporary İstanbul’a Katılıyor

ARUCAD Sanat Fakültesi Fotoğraf ve Video Bölümü öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Gülsen Bal, geniş bir coğrafya içinde çağdaş sanat adına şehrin gelişen sanat faaliyetlerine zemin hazırlayan Contemporary İstanbul etkinliğine ‘Open Space’ programıyla katılıyor.

Gülsen Bal’ın başlattığı ‘Open Space’ programı, çok yönlü eleştirel bir bakış açısı arayışında üç kısımdan oluşuyor. Bu program yeni bir platform açarak yaratıcı uygulama ile farklı buluşmalar arasındaki ilişkiyi belirlemeyi amaçlıyor. Öngörülemeyen güçlerle örtüşmeyen kritik diyalogların irdelendiği bu sergide ARUCAD Sanat Fakültesi Plastik Sanatlar öğretim üyelerinden Doç. Dr. Mustafa Akkaya ile Şener Özmen, Khaled Ramadan’ın yer aldığı çok yönlü farklı sanatsal uygulamalar bir araya geliyor. Ayrıca, tarihsel ilerleme ve engellemeler üzerine bizleri yeniden düşünmeye zorlayan işleriyle Jorge Galindo, Santiago Sierra, Servet Koçyiğit ve Renata Poljak’ın eserlerinin yer aldığı “From a Place of Darkness” başlığında film ve video gösterimi bulunuyor. Bunların yanı sıra deneysel uygulamaları ortaya çıkartma amaçlı ARUCAD öğrencilerinden Bahire Akmandor, Behiye Aykız Koçanoğlu ve Ali Ghorbani Moghaddam işleriyle ‘Meeting Point: Pupil’s Hub’ altında sanatseverlerle buluşuyor.

Bu yıl 14.sü düzenlenen Contemporary İstanbul’da 23 ülkeden 74 galeri, 510 sanatçı ve 1400’den fazla çağdaş sanat eseri yer alıyor. Kapılarını 12 Eylül’de açacak olan Contemporary İstanbul, 15 Eylül 2019’a kadar İstanbul Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde ziyaret edilebilir.

Bkz: http://www.openspace-zkp.org/2013/en/projects.php?y=2019&p=54

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş