1Editedbw
Haberler

ARUCAD’a Pakistan’da Yoğun İlgi

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD), Kuzey Kıbrıs ve Bölgenin tek sanat ve tasarım odaklı Üniversitesi olmasının yanında, uluslararası deneyime sahip ve sanat çevrelerinde saygın akademisyenleriyle öğrencilerinin uluslararası sanat ağının parçası haline gelme hedefi doğrultusunda, birçok yeteneğe ev sahipliği yapan Pakistan’da düzenlenen 17. Dawn Education Expo 2020’de, aday öğrencilerle bir araya geldi.

ARUCAD Uluslararası Tanıtım Koordinatörü Maxim Zayed ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Cenk Paşa’nın temsiliyetiyle, yaratıcılığın, olası tüm beklentileri aştığı bir ülke olan Pakistan’ın Karachi, İslamabad ve Lahore şehirlerinde düzenlenen 17. Dawn Education Expo 2020’de, ARUCAD standına yoğun ilgi ve ziyaret gerçekleştirildi.

Sanat alanında birçok yeteneğe ev sahipliği yapan Pakistan’ın sırasıyla Karachi, İslamabad ve Lahore şehirlerinde gerçekleştirilen 17. Dawn Education Expo 2020’de, birçok genç yeteneğin ilgi odağı haline gelen ARUCAD standını ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Pakistan Büyükelçiliği Eğitim Danışmanı İlhami Ayrancı da ziyaret ederek, Üniversite hakkında bilgi aldı.

Pakistan’da gerçekleştirilen 17. Dawn Education Expo 2020’de ARUCAD’ı Uluslararası Tanıtım Koordinatörü Maxim Zayed ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Cenk Paşa’nın temsil ettiği heyet, KKTC Pakistan Temsilcisi Mehmet Davulcu’yu İslamabad’ta bulunan makamında ziyaret ederek, Üniversite hakkında bilgi verildi.

Heyet ayrıca, fuarın gerçekleştirildiği şehirlerdeki bazı liseleri de ziyaret ederek, aday öğrencilere Üniversitenin olanaklarını anlattı.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş