1Editedbw
Haberler

ARUCAD’da Mülakat Günü 23 Temmuz

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD), burs oranını %90 ve % 100’e yükseltmek isteyen adaylar için, 23 Temmuz Perşembe günü mülakat düzenliyor. Bu yıl pandemi nedeniyle Üniversiteye kayıt yaptıracak tüm öğrencilere sınavsız %75 burs sağlayan ARUCAD, bölüm birincilerine işe yerleştirme garantisi sunuyor.

Kıbrıs’ın ve Bölgenin sanat-tasarım-iletişim odaklı tek vakıf üniversitesi ARUCAD, KKTC vatandaşı olan ve/veya lise öğrenimini kesintisiz 4 yıl boyunca KKTC’de tamamlayan TC Uyruklu öğrencileri, Üniversite bünyesinde eğitim veren tüm programlara sınavsız %75 burs ile yerleştirecek. Burs oranını %90 ve %100’e yükseltmek isteyen adaylara yönelik, 23 Temmuz Perşembe günü Üniversite’nin Girne’deki Kampüsünde mülakat gerçekleşecek.

Bölüm Birincilerine İşe Yerleştirme Garantisi      

YÖK onaylı ARUCAD’ın Bölümlerinden birincilikle mezun olanlar, işe yerleştirme garantisine sahiptir. Üniversite, bölüm birincilerine işe yerleştirme garantisi sağlayarak öğrencilerine kariyerlerinde bir adım önde başlama olanağı sunmaktadır.

Manchester School of Art ile Çift Diploma Avantajı           

ARUCAD Sanat Fakültesi öğrencilerine, Manchester Metropolitan Üniversitesi’ne bağlı Manchester School of Art (MSoA) ile gerçekleştirilen işbirliği anlaşmasına dayanan öğrenci değişim programı ile çift diploma fırsatı sunmaktadır. Manchester School of Art, Birleşik Krallık’taki Üniversiteler Rehberi 2020’ye göre, İngiliz üniversitelerinin en iyi 10 sıralamasında yer alan ve İngiltere’nin en eski ikinci sanat ve tasarım okuludur.

Adaylar, ARUCAD’ın sunduğu %100’e varan burs olanakları, mülakat ve kayıt koşulları ile ilgili ayrıntılı bilgiye, kibrisaday.arucad.edu.tr web sitesi üzerinden ve 0533 873 85 85/0533 850 96 56 numaralı WhatsApp hattından ulaşabilecek.

Plastik Sanatlar, Fotoğraf, Seramik, Film Tasarımı ve Yönetimi, Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Görsel İletişim Tasarımı, Yeni Medya ve İletişim olmak üzere 9 Bölümü bulunan ARUCAD’ın tüm bölümleri YÖK onaylıdır.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş