1Editedbw
Haberler

ARUCAD’da TEDx Konferansı Düzenlendi

Kıbrıs’ın ilk ve tek Sanat-Tasarım-İletişim odaklı Üniversitesi,

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD) 13 Nisan 2019 Cumartesi günü dünyaca ünlü TEDx Konferansına ev sahipliği yaptı.

 Üniversitenin Girne Yerleşkesindeki bahçesinde düzenlenen TEDx ARUCAD Konferansının açılış konuşmasını Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı yaptı. Akıncı, eşi Meral Akıncı ile birlikte katıldığı açılışta yaptığı konuşmada, böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmasından dolayı ARUCAD’ı kutlayarak, TEDx’in teknoloji, eğlence ve tasarım demek olduğunu, ancak bunlarla sınırlı kalmadığını kaydetti.

Düşünceye sınır olmadığını, ancak her düşüncenin, her yaratıcı fikrin uygulanabilirliğinin de önemli olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Akıncı, kültür, sanat, yaratıcı düşünce, yeni fikirler, teknolojinin engel ve ambargo tanımayacağını ifade etti.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Lifecell Digital’in ana sponsoru olduğu konferansta, alanlarında tanınmış uluslararası ve ulusal olmak üzere 11 konuşmacı yer aldı.

Yoğun ilgi gören TEDx ARUCAD Konferansında izleyiciler, topluluk ilişkilerinden çevreye, sanat eğitimden şiire, dijital heykellerden inovasyona uzanan çeşitli alanlarda konuşmaları takip etme fırsatı buldu.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş