1Editedbw
Haberler

ARUCAD’dan Sınavsız %75 Burs Garantisi

ARUCAD, pandemi sürecini göz önünde bulundurarak, bu yıl kayıt yapacak tüm öğrencileri, sınavsız %75 burs ile Üniversite’ye yerleştirecek. Burs oranını %90 ve %100’e yükseltmek isteyen adaylara yönelik, 3-4-5 Haziran 2020’de mülakat (görüşme) düzenlenecek. Adaylar, bu mülakata tercihleri doğrultusunda Üniversite’nin Girne Kampüsü’nde veya çevrimiçi (online) ortamda katılabilecek.

ARUCAD, KKTC vatandaşı olan ve/veya lise öğrenimini kesintisiz 4 yıl boyunca KKTC’de tamamlayan TC Uyruklu öğrencileri, Üniversite bünyesinde eğitim veren tüm programlara sınavsız %75 burs ile yerleştirecek.

Bu yıl yaşanan pandemi sürecini göz önünde bulunduran ARUCAD, burs oranını %90 ve %100’e yükseltmek isteyen adaylara yönelik, 3-4-5 Haziran 2020 tarihlerinde yapacağı görüşmeleri, seçenekli bir formata taşıdı. Burs oranını %90 ve %100’e yükseltmek isteyen adaylar görüşmeye, tercihleri doğrultusunda Üniversitenin Girne’deki Kampüsünde ya da çevrimiçi (online) ortamda katılabilecek.

2020-2021 Akademik Yılı Güz Dönemi kayıtları için planlanan görüşmeler her fakülte için farklı tarihlerde yapılacak. 3 Haziran’da İletişim Fakültesi, 4 Haziran’da Sanat Fakültesi ve 5 Haziran’da Tasarım Fakültesi Bölümleri için görüşme düzenlenecek.

Adaylar, ARUCAD’ın sunduğu sınavsız %75 burs garantisi, mülakat ve kayıt koşulları ile ilgili ayrıntılı bilgiye, kibrisaday.arucad.edu.tr web sitesi üzerinden ve 0533 873 85 85 – 0533 850 96 56 numaralı WhatsApp hattından ulaşabilecek.

Plastik Sanatlar, Fotoğraf ve Video, Seramik ve Cam Tasarımı, Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Görsel İletişim Tasarımı, Dijital Medya, Film Tasarımı ve Yönetmenliği, Reklam Tasarımı ve İletişimi olmak üzere 10 Bölümü bulunan ARUCAD, sanat ve tasarım odaklı bir eğitim veriyor.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş