1Editedbw
Haberler

ARUCAD’dan Yüz Siperi Üretimine Destek

ARUCAD, KKTC Covid-19 Yüz Siperi Üretim Seferberliği dayanışma hareketine destek vererek başta sağlık çalışanları olmak üzere kamu hizmeti veren tüm çalışanlar için 3 boyutlu yüz siperi üretimine başladı.   

ARUCAD, ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19’la mücadele kapsamında İstanbul’da yaşayan Kıbrıslıların oluşturduğu ‘Kıbrıslı Dostlar’ dayanışma grubuna destekte bulunarak Üniversitenin stüdyolarında bulunan 3 boyutlu yazıcılarda koruyucu yüz siperi üretimine başladı.

ARUCAD Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Asım Vehbi konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Covid-19 ile mücadelede sağlık çalışanları, polis ve belediye çalışanları gibi kamu hizmeti verenler için hayati öneme sahip yüz siperi eksikliğini gidermek ve 5000 adet 3 boyutlu yüz siperi üretmek amacıyla yola çıkan ‘Kıbrıslı Dostlar’ grubunun başlattığı dayanışma hareketine, Üniversitemiz de destekte bulundu. Atölyeler Direktörümüz Tahir Pirgalıoğlu’nun önderliğinde stüdyolarımızda bulunan 3 boyutlu yazıcılarda yüz sperleri üretimine başladık. Stüdyolarımızda üretilen yüz sperleri, ihtiyaç sahibi sağlık ve kamu çalışanlarına teslim edilecek” ifadelerini kullandı.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş