1Editedbw
Haberler

Buffer Fringe Performans Sanatları Festivali

ARUCAD, bu yılın iki toplumlu performans festivali olan Buffer Fringe Performans Sanatı Festivali’nde Ayna Alan (Mirror Space) isimli yerleştirme ile yer alıyor.  Ayna Alan‘ın yaratıcı ekibinde Oya Silbery, Cem Yardımcı, Dize Kükrer, Dicle Özlüses, Alev Adil ve Aslı Bolayır bulunuyor.

Buffer Zone olarak bilinen ara bölgede düzenlenecek etkinliğe tüm sanatseverler davetlidir. Etkinlik 26 Ekim Cumartesi 15.00 – 23.30 saatleri arasında düzenlenecektir.

Ayrıntılı bilgi için https://www.facebook.com/events/388701068494991/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Başlık: Ayna Alan

Yaratıcı Takım: Oya Silbery, Cem Yardımcı, Dize Kükrer, Dicle Özlüses, Alev Adil, Aslı Bolayır

Ülke: Kuzey Kıbrıs

Tür/Medyum: Performatif İnteraktif Enstalasyon

Süre: Festival boyunca

Ara bölgedeki, arada kalmışlığın bir yansıması adına huzurlu bir mekan. Aynaya bakanın kendi yansımasını değil  sırtını döndüğü bir diğerinin yansımasını gördüğü bir alan. Ayna Alan(Mirror Space) bilinen ve bilinmeyeni aksettiren, yeni bağların ve iyileştirici hikayelerin hayalini kurar.

Buffer Fringe Performans Sanatları Festivali Hakkında

Buffer Fringe Performans Sanatları Festivali hem Kıbrıs’ta hem de yurtdışında yaşayan sanatçıların yeni ve deneysel çalışmalarını sergileyen; fiziksel ve sanatsal bariyerlere meydan okuyan ve sanatçıların tanışıp, fikirlerini paylaşmalarına olanak yaratan bir festivaldir. Buffer Fringe, performans sanatlarına ve sanatçı-izleyici ilişkisine dair yerleşik fikirleri sorgulamayı ve hem sanat hem de topluma yeni bir ışık tutmayı amaçlar.

Festival programı  sanatçıların eserlerini sergileyebilecekleri bir platform sunmanın yanı sıra, sanatçıların birbirleriyle ve seyircilerle, çok kültürlü ve barış içinde birlikte var olma algısı çerçevesinde etkileşmelerine olanak verir. Bölünmüş bir ülkede gerçekleşen Buffer Fringe Festivali, etrafını çevreleyen farklı anlatımların farkında olarak sanatçıları bu anlatımlara dair izlenimlerini kendi yöntem ve yaklaşımlarıyla paylaşmaya davet eder. Bu anlamda festival hem Kıbrıs’ta hem de dünyada türünün tek örneğidir.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş