1Editedbw
Haberler

“KETUM” Sergisi ARUCAD Art Space’te

Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ın açılışını yapacağı, ARUCAD Plastik Sanatlar Bölümü öğretim üyesi sanatçı ve akademisyen Prof. Dr. Turan Aksoy’un “KETUM” isimli sergisi, 16 Aralık Çarşamba günü, 18.00’da, ARUCAD Art Space’te izleyiciyle buluşuyor.

Turan Aksoy, KETUM adlı yeni sergisinde, kendine saklamayı ve bunun sonucu olarak pek de konuşkan olmayan bir görselliği, kişisel tutumunun sonucu olarak, önümüze koyuyor.

Sanatçının çalışmalarında soyut birer düzenleme gibi ortaya çıkan ev, şehir görüntülerinin bir yere/yerle bağlantılı olmayan, anonimleştirilmiş görüntüler olduğu söylenebilir. Bunun kaynağı mekânın izlenen, gözlemlenen temsili bir yer değil de ışığın da yardımı ile içerisinde dolaşılan, hayal edilen, düşünülebilen bir yer olarak sunulmasıdır.

Bir biçim olarak ortaya konulmuş, bir anlamı, açıklaması olduğunu hissettiğimiz ama kendisini ele vermeyen bu çalışmaların sağladığı bir gerilimden söz edilebilmenim mümkün olduğu KETUM sergisinde; sessizlik, durağanlık ve dinginlik sanatçının çalışmalarının ortak bir niteliği olarak ortaya çıkıyor.

Sergi, 21 Ocak 2020 tarihine kadar, ARUCAD’ın Lefkoşa Surlariçi’nde bulunan etkinlik mekânı Art Space’te izlenebilir.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş