1Editedbw
Haberler

Öğretmenler Gününü Kutladık

Üniversitemiz, bölge liselerinin öğretmenlerini ve yöneticilerini öğle yemeğinde ağırlayarak öğretmenler gününü kutladı.

ARUCAD Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Asım Vehbi öğretmenler gününü kutlayarak başladığı konuşmasında Üniversitenin gelecek vizyonu hakkında öğretmenleri bilgilendirdi. Ardından ARUCAD Rektörü Prof. Dr. Turan AksoyARUCAD olarak bugüne kadar Üniversitede ve Lefkoşa’daki etkinlik mekânı Art Space’te yapmış oldukları konferanslar, sergiler, konuşmalar ve projelerle nitelikli çağdaş sanat ve tasarıma dair önemli etkinlikler gerçekleştirdiklerini, amaçlarının Kıbrıs’taki sosyal ve kültürel yaşama katkıda bulunmak olduğunu belirtti.

Sanat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nur Onat, Tasarım Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Balkız Yapıcıoğlu ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Berrin Yanıkkaya fakültelerin genel yapısı ve eğitim programları hakkında konuştu.

Sanat, tasarım, iletişim odaklı bir eğitim veren ARUCAD’da Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü ile Film Tasarımı ve Yönetmenliği Bölümlerinin 2020-2021 akademik yılında açılması için YÖDAK’a gerekli başvuruların yapıldığı açıklandı.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş