Kampus1Editedbw
Haberler

Prof. Dr. Tevfik Balcıoğlu ile “Tasarım: Temel Elementler ve İlkeler: Sanat, Mimari ve İç Mekanlara Yansımalar” Webinarı Gerçekleştirildi.

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD) TasarımFakültesi tarafından düzenlenen Tasarım: Temel Elementler veİlkeler: Sanat, Mimari ve İç Mekanlara Yansımalarbaşlıklı web seminerinde Prof. Dr. Tevfik Balcıoğlu konuştu.

Lisans eğitimini ODTÜ’de mimarlık üzerine, doktorasını ise Royal College of Art’ta tamamlayanBalcıoğlu, web seminerinde; çizgiler, şekiller, formlar ve renk gibi temel ögeler; ölçek, orantı, uyum, denge gibi yol gösteren ve çerçeveleri bize sağlayan ilkeler hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Balcıoğlu, web seminerine Biz tasarımcılar, eleştirel düşünme yöntemleriyle çalışır, mevcut durumu inceler ve sürekli olarak tasarım ilkelerinin sınırlarını aşan yenilik ve özgünlükleriararız. Bu nedenle, bu tasarım öğelerinin ve ilkelerinin ne olduğunu bilmek iyidir, ancak bunları yenifikirlerle daha da ileriye götürmek çok daha iyidir sözleriyle son verdi.

Yrd. Doç. Dr. Cem Yardımcı moderatörlüğünde gerçekleşen ve Prof. Dr. Tevfik Balcıoğlu’nunkonuşmacı olduğu web semineri, ARUCAD’ın Facebook sayfası ve YouTube kanalı üzerinden canlıyayınlandı. İngilizce dilinde yayınlanan web semineri, ARUCAD’ın sayfalarından tekrar izlenebilir.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş