Kampus1Editedbw
Haberler

Rodin Koleksiyonu’nun Antalya Kültür Sanat’taki Sergisi Ertelendi

Doğu Akdeniz’in bilinen en büyük Auguste Rodin koleksiyonu The Arkın Rodin Collection, Tutkunun Heykeltıraşı Rodin – Erbil Arkın Özel Koleksiyonu’ndan Bir Seçki adlı sergiyle, 12 Nisan 2022’de, Antalya Kültür Sanat’ta izleyiciyle buluşacaktı. Sergi, teknik ve bürokratik sebeplerden dolayı ileri bir tarihe ertelendi.    

İlk kez 2017 yılında Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi’nin (ARUCAD) açılışı sebebiyle üniversitenin kurucusu Erbil Arkın tarafından sanatseverlerle paylaşılan RodinKoleksiyonu’ndan bir seçki, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın 140. kuruluş yıldönümü dolayısıyla, ARUCAD, The Arkın Rodin Collection Gallery ile Antalya Kültür Sanat işbirliğinde ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle sergilenecek.  

Modern heykelin öncüsü olarak bilinen Fransız heykeltıraş Rodin’in, aralarında The Kiss(Öpücük), Eternal Spring (Sonsuz Bahar) ve The Falling Man (Düşen Adam) gibi ikonikeserlerinin de yer aldığı seçki, izleyenleri Avrupa sanatının köklü heykel geleneğini 19. yüzyılın romantizminden 20. yüzyıla ve modern çağın büyük sanat serüvenine taşıyan Rodin’in tutkulu evreniyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş