1Editedbw
Haberler

Tasarım Fakültesi Karpaz’da Robinson Crusoe Atölyesi Düzenledi

ARUCAD Tasarım Fakültesi kısa süre önce Kuzey Kıbrıs’ın Karpaz bölgesinde Balalan sahilinde Mehmetçik Belediyesi işbirliğiyle Robinson Crusoe Atölyesi düzenledi (24-26 Nisan). Çalıştayın amacı büyük bir sahil temizliği yapmak, deniz kirliliği ve çevremize vereceği zararın farkındalığını arttırmaktı.

Akdeniz’de her yıl binlerce ton çöp,% 60’ı plastik malzemeden oluşuyor. Üç günlük atölye, Balalan sahil şeridinden yoğun bir çöp toplama işinin ardından, bir tasarım ve inşa oturumu düzenledi. Etkinliğe ARUCAD öğrencileri ve çalışanları da katıldı ve son heykel tasarımı çevre kirliliği konusundaki endişelerini iletmek için bir Totem Pole sembolüne dönüştü. Totem Direği heykelinin son tasarımı, Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli tarafından ilgiyle karşılandı ve Mehmetcik Köyü’nde Merkez Köy Meydanına taşındı.

Heykelin bir konuşma noktası haline gelmesi ve çöpün gezegen üzerindeki etkileriyle ilgili kamu bilincini arttırması umulmaktadır. ARUCAD Tasarım Fakültesi, daha fazla katılımcıyla bu etkinliği her yıl düzenlemeyi planlamaktadır.

ARUCAD Tasarım Fakültesi, Mehmetcik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli’ye, etkinlik süresince verdiği destek ve misafirperverlikten ve tüm katılımcılara üç günlük çalıştay boyunca gösterdikleri yoğun çalışma ve çabalarından dolayı teşekkür eder.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş