1Editedbw
Yönetim

Rektör

DSCF0089 2

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi’nde (ARUCAD) tüm öğrencilerimize yeteneğini geliştirme, başarılı olma ve bir mezun olarak toplumda gerçek bir fark yaratma fırsatı sunuyoruz.
Sanat-tasarım-iletişim odaklı bir üniversite ortamına en uygun olan model, öğrencilerin bir yandan teorik bilgilerle donanırken diğer yandan da uygulama olanaklarını gerektiği gibi kullanabilmeleridir. Bu bilinçle, ARUCAD uluslararası alanda üne sahip yetkin akademik kadronun yanında yüksek kapasiteli üretim olanakları bulunan atölyeler, stüdyolar ve laboratuvarlara sahiptir. Üreterek öğrenmek ve öğrenerek üretmek Üniversitemizin eğitim felsefesini açıklayan bir uygulama biçimidir.
ARUCAD’da öğrencilere yeteneklerini keşfetmeleri için gereken yaratıcı ortamı sağlıyoruz. Öğrencilerimizin var olan potansiyellerini ortaya çıkarmak, onu keşfetmelerini sağlamak için cesaretlendiren bir eğitim modelimiz var. ARUCAD’da dünyanın önde gelen sanat topluluklarına üye olabilir, kulüplere katılabilir, eserlerinizi sergilemek için farklı ülkelere seyahat edebilirsiniz. Uluslararası düzeyde üne sahip yerli ve yabancı sanatçı ve akademisyenlerin size sunacağı yurtdışı ağının bir parçası haline geleceksiniz. Geleceğinize büyük bir yatırım yaptığınızı biliyoruz. Hedefiniz ne olursa olsun onu gerçekleştirmeniz için her zaman yanınızda olacağız. ARUCAD, yaratıcılığınızı keşfedeceğiniz, sizi hayallerinize ulaştıracak üniversitedir.
 

Prof. Dr. Asım Vehbi
Rektör
Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş