1Editedbw

Neden ARUCAD?

Uluslararasılık

ARUCAD olarak amacımız dünya ile entegre düşünebilen, evrensel kültür değerlerini ilke edinen, küresel vatandaşlık bilincine sahip öğrenciler yetiştirmektir. Bu nedenle, eğitim kadromuzu uluslararası düzeyde itibar kazanmış yerli ve yabancı akademisyenlerden oluşturuyoruz. Öğretim üyelerimiz, dünyanın önde gelen üniversitelerinden mezundur. Üniversitenin tüm akademik üretimi, topluma ve evrensel sanat literatürüne katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. ARUCAD, dünyanın sayılı sanat odaklı tematik bir uluslararası üniversitesi olma vizyonu ile çalışmalarına başlamış hedefe eksiksiz ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Ayrıcalıklı Kariyer

ARUCAD, sanatsal üretim alanında ayrıcalıklı kariyer sahibi olabileceğiniz beceri ve düşünce yollarını kazanmanızı ilke edinmiştir. Takım halinde çalışmak ve gelişmek, eleştirel düşünmek, farklı perspektifleri keşfetmek, analiz etmek, yaratıcı eserler ortaya çıkarmak, yüksek muhakeme ve bağımsız düşünme kabiliyetinizi geliştirmek için gerekli olan becerileri kazanmanız için yol açıcı olacağız. Sadece entelektüel düzlemde değil en yetkin fiziki koşullarda üretim yapmanın imkânlarını sunacağız.

Disiplinler Arası Eğitim

ARUCAD öğrencileri, dünyada fark yaratmaya kararlı, vizyon sahibi yaratıcı düşünürlerdir. Sizin için mümkün olan en iyi eğitim deneyimini hazırladık. Amacımız, kimlik bilgilerini takip etmek değil, yaşamak istediğiniz hayatı kurmanıza yardımcı olmaktır. Araştırmalardan eğitime, yaptığımız her şeyin disiplinler arası odağına değer veriyoruz.

Araştırma Niteliği

Lisans araştırması ARUCAD’ın temel değeridir ve tüm öğrencilerimize geniş araştırma olanakları sunuyoruz. Araştırma yapmak, seçtiğiniz disiplinin yöntem, felsefe ve sorularına kendinizi kapatmaktan ziyade, öğrenim alanınızı öğrenmek, keşfetmek ve ilerlemek için daha iyi bir yoldur. Yüksek lisans veya ilk işinize hazırlanmak için önemli bir başlangıç olacaktır. Aldığınız diplomaya hakkını verme duygusu üniversitemizin övünç kaynağı olacaktır.

Fark Yaratmak

ARUCAD’ta hayatınızı değiştirecek fakülte ile tanışacaksınız. Hayat boyu süren arkadaşlıklarınızın temelini burada atacak ve uluslararası sanat alanında tanınan akademisyenlerinizin size sunacağı yurt dışı ağının bir parçası haline geleceksiniz. ARUCAD’ta dünyanın önde gelen akademik ve sanat topluluklarına üye olabilir, öğrenci performanslarına, çalışma gruplarına katılabilir veya eserlerinizi sergilemek için başka ülkelere seyahat edebilirsiniz. Aramıza katıldığınızda, ARUCAD farkını keşfedeceksiniz.

 

”Eğitimin amacı, doğuştan insanda var olan cevheri işlemek, özü geliştirmektir.”
Galiani

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş