1Editedbw
Stüdyolar

Tasarım Stüdyosu

Tasarım Stüdyosu, öğrencilerin ve grup yöneticilerinin yaratıcılığın farklı bakış açılarını tasarım odaklı deneyimleme ve araştırma pratiğine katabilecekleri farklı temalar, atölyeler ve birimlerin birlikteliklerinden oluşmaktadır. Çeşitli temalar üzerine oluşan gruplarda farklı seviyelerdeki öğrencilerin etkileşimi önemlidir.

Öğrenciler kendi projelerini, konularını, araştırma ve tasarım yöntemlerini seçebilir, ve tasarım odaklı araştırmalarını film, animasyon, fotoğraf, yaratıcı yazarlık, dijital ve analog mühendislik gibi diğer disiplinlerle ilişkilendirebilirler.

Tasarım stüdyo kurgusunun ve olanaklarının; deneyimsel, araştırmacı, paylaşımcı öğrenim ve öğretim deneyimini ve profesyonel etkileşimi yansıtması, desteklemesi önemlidir. Tasarım Stüdyosu’nun mekânsal ve teknolojik donatısı öğrencilerin yeteneklerinin ve çalışma modlarının olanaklarını keşfetmeleri ve uygulamaları için hazırlanmıştır. Öğrenciler kişisel ve grup çalışmalarını yapabilecekleri tasarım stüdyosunu 7 gün 24 saat kullanabileceklerdir.

Tasarım Stüdyosu her biri 20 kişi kapasiteli iki derslik; baskı, yazıcı ve tarayıcı olanakları ile bilgisayar merkezi, kütüphane, dinlenme alanı ve içinde öğrencilerin ve grupların çalışma yöntemlerine göre düzenleyebilecekleri ana atölye alanlarını barındırmaktadır. Bu esnek, çok amaçlı stüdyo yumuşak ve sert panellerle sağlıklı ve verimli çalışma alanları yaratmak için kolaylıkla yeniden düzenlenebilir.

Mikro malzeme ölçeğinden, yapılandırılmış obje, mekan ölçeğine farklı ölçeklerde deneyimsel çalışmaların yapılabileceği Tasarım Stüdyosu ahşap, taş, cam, kumaş, ışık, elektronik düzeneklerin işlenebileceği ekipmanlar ve kum, su havuzları ile donatılmıştır.

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş