Kampus1Editedbw
 • Lisans Türü

  Lisans

 • Dönem Süresi

  1-4 yıl

 • Başlama Tarihi

  2 Ekim 2024

 • İletişim


  +90 (392) 650 65 55

ARUCAD Modern Dans Bölümü, bulunduğumuz coğrafyada, güncel dans sanatına etkin katkıda bulunabilen, yapıtları, bilgi ve birikimleri ile dans sanatının yaygınlaşmasına hız veren, nitelikli sanatçılar yetiştirmek üzere tasarlanmıştır. Bu program doğrultusunda öğrencilerimiz, fakültemizdeki Ses Sanatları ve Tasarımı bölümüyle bir çok ortak ders alır, birlikte projeler üretirler, seçmeli derslerde diğer fakültelerdeki farklı sanat alanlarındaki öğrencilerle birlikte çalışırlar. Her dönem sonunda yaratıcı çalışmalarını seyirci ile buluşturabilecekleri etkinliklerde görev alırlar. 

Akademik eğitimlerini tamamlamak üzere, öğrencilerimiz, yaşadıkları sosyal çevre ve yerel kültür ile karşılıklı gelişmek için, halka açık dersler, atölyelerde sorumluluk alarak, öğretirken öğrenmeyi deneyimlerler. 

“Mezunlar, koreograf ve dansçı olarak özel ve kamusal dans ve tiyatro topluluklarına katılabilir veya bağımsız dans toplulukları kurabilirler. İlköğretim, ortaöğretim ve okul öncesi eğitim kurumları, eğlence ve sahneleme birimi olan turistik yapılar dahilinde, tv kanalları, tanıtım ve pazarlama sektöründe çalışabilir, ritmik jimnastik, artistik patinaj gibi bazı spor dalları için, tiyatro yapımları ve müzikaller için dansçı ve koreograf olarak çalışabilirler.”  

Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş