DSCF4501

ARUCAD Tasarım Fakültesi’nde amacımız, öğrencilerimizi kendileri için düşünmeyi öğrenerek içlerindeki tasarımcıyı ortaya çıkarabilmelerini sağlayacak olan bireysel öğrenmeye özendirmektir.

Dersler dizimizin içeriği, kendi kendine öğrenme sürecinde var olan boşlukların, öğrencilerimizin fikir/tasarımlarının başlangıç noktasından sonuçlandırma noktasına kadar kendileri tarafından gerçekleştirilmesini sağlamaktır.

Üniversitemizin ana hedeflerinden biri yaratıcılığın eleştirel düşünce ile buluştuğu, öğrencilerin en son teknoloji ile donatılmış atölyelere erişimlerinin olduğu ve farklı programlara ait derslere girecekleri anlamına gelen disiplinlerarası öğretim fırsatı veren bir eğitim sunmaktır. Bu nedenle öğrencilerimizi, dünyaya tasarım odaklı bakan ve yaşam deneyimlerimizi değiştirip dönüştürebilen bireyler olarak eğitmekteyiz.

Akademik Programlar

  • Mimarlık
  • İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
  • Endüstriyel Tasarım
  • Gemi ve Yat Tasarımı
Haşim Altan

ARUCAD Tasarım Fakültesi’nde amacımız öğrencilerimize ne öğrenmeleri gerektiğine inandıklarımızı öğretmek değildir. Bizim ARUCAD'da yapmaya çalıştığımız, öğrencilerimizin kendileri için düşünmeyi öğrenerek içlerindeki tasarımcıyı ortaya çıkarabilmeleri için kendi kendilerine öğrenmeye özendirmektir. Dersler dizimizin içeriği, herhangi bir kendi kendine öğrenme sürecinde var olan boşlukların, öğrencilerimizin fikir/tasarımlarının başlangıç noktasından sonuçlandırma noktasına kadar kendileri tarafından gerçekleştirilmesini sağlamak ve de tüm şartlarda, deneysel veya gerçek, olasılıkları araştırmaları yoluyla kapatılabilmesi için tasarlanmıştır. Üniversitemizin ana hedeflerinden biri yaratıcılığın eleştirel düşünce ile buluştuğu, öğrencilerin en son teknoloji ile donanmış olanaklara erişimlerinin olacağı ve farklı programlara ait derslere girecekleri anlamına gelen disiplinlerarası bir öğretim fırsatı veren bir eğitim sunmaktır.

Öğrencilerimiz dünyanın farklı yerlerinden geldikleri için farklı kültür ve geçmişlere sahiptirler, bu ise tasarımın felsefe, beşerî ve sosyal bilimler ve sanattaki diğer söylemler ile bağlantılı olan öğretimimizin çeşitliliğini artırmaktadır. Bu nedenle öğrencilerimizi, dünyaya tasarım düşünüşü prizmasından bakan ve kendilerini sadece tasarımcı olarak değil, aynı zamanda yaşam deneyimlerimizi değiştirip dönüştürebilen bireyler olarak eğitiriz.

Öğrencilerimizi tanımlayacak olan değer, uygulama, yeteneklerin yansıtılmasında önemli bir rol oynayan Fakülte iş arkadaşlarım kendilerini onların başarısına adamışlardır. Öğrencilerimizin başarılarına yaptığımız özgün katkı ise bir bireyin, veya bölümün, veya Fakültenin sorumluluğunda değildir. Bu bizim ARUCAD olarak sahip olduğumuz ortak kimlikten kaynaklanmaktadır.

ARUCAD Tasarım Fakültesi'ne hoş geldiniz. Yeni düşünür/tasarımcılarımızla tanışmayı heyecanla bekliyor, ilgi çekici ve kapsamlı bir akademik deneyim sunabilmemiz için yapacağınız katkılar için teşekkür ediyoruz.

Prof. Dr. Haşim Altan
Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş