DSCF4501

ARUCAD Tasarım Fakültesi’nde amacımız, öğrencilerimizi kendileri için düşünmeyi öğrenerek içlerindeki tasarımcıyı ortaya çıkarabilmelerini sağlayacak olan bireysel öğrenmeye özendirmektir.

Dersler dizimizin içeriği, kendi kendine öğrenme sürecinde var olan boşlukların, öğrencilerimizin fikir/tasarımlarının başlangıç noktasından sonuçlandırma noktasına kadar kendileri tarafından gerçekleştirilmesini sağlamaktır.

Üniversitemizin ana hedeflerinden biri yaratıcılığın eleştirel düşünce ile buluştuğu, öğrencilerin en son teknoloji ile donatılmış atölyelere erişimlerinin olduğu ve farklı programlara ait derslere girecekleri anlamına gelen disiplinlerarası öğretim fırsatı veren bir eğitim sunmaktır. Bu nedenle öğrencilerimizi, dünyaya tasarım odaklı bakan ve yaşam deneyimlerimizi değiştirip dönüştürebilen bireyler olarak eğitmekteyiz.

Akademik Programlar

  • Mimarlık
  • İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
  • Endüstriyel Tasarım
  • Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı
burcu_toker

ARUCAD, Kıbrıs ve Akdeniz bölgesinde dünya standartlarında sanat ve tasarım eğitimi alanında varolan eksikliği doldurmayı ve böylece, çağdaş ihtiyaç ve gereksinimleri karşılamayı hedeflemektedir. Bu amaçla, ARUCAD Tasarım Fakültesi sürdürülebilir toplumları şekillendirmek için yeni bilgiler üretmeyi ve yüksek performanslı profesyoneller yetiştirmeyi kendine ilke edinmiştir.

Bizler, Tasarım Fakültesi olarak, tüm toplumların, sosyal, ekonomik ve çevresel refahlarını en üst düzeye çıkarmak için, dirençli ve güçlü oldukları bir gelecek hayal ediyoruz. Bu hayale ulaşmak için; öğrencilerimizin durmaksızın değişen ve gelişen dünyaya uyum sağlamaları, yeteneklerini geliştirmeleri, bilgi birikimlerini tüm toplumların ekonomik, sosyal ve çevresel refahlarını yükseltebilecek şekilde aktarabilmeleri için, onları yaratıcı olmaya ve uygulayarak öğrenmeye teşvik ediyoruz. Değerli öğretim üyelerimizin desteğiyle öğrencilerimiz, dünyayı daha adil ve sürdürülebilir hale getirmeye yardımcı olacak yaratıcı tasarım stratejilerini ve sosyal yenilikleri keşfederek, toplumsal sorunlara duyarlı, çözüm odaklı bireyler olarak yetişmektedirler.

Fakültemizde, girişimci bir zihniyetle desteklenen zengin, disiplinlerarası tasarım temelli bir felsefe ile ulusal ve uluslararası düzeylerde endüstri paydaşlarıyla çalışmaya önem vererek ve deneyimleyerek öğrenme olanağı sunuyoruz.

Bilgi dağarcığını genişletmek ve kariyerini zenginleştirmek isteyen herkesi, güzel kampüsümüzü ziyaret ederek ARUCAD Tasarım Fakültesi’ni daha fazla keşfetmeye içtenlikle davet ediyorum.

Sizlerle buluşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

En içten saygılarımla.

Prof. Dr. Burcu Toker
Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş