DSCF4056

ARUCAD İletişim Fakültesi yaratıcılığa, etiğe, yeniliğe, iş birliğine, sürdürülebilirliğe, eşitliğe ve farklılıklara değer veren bir anlayışla kurulmuştur. Merkezine iletişim alanına özgü bilgi, mesleki beceriler ve yetkinliklerle donatmayı hedeflediğimiz öğrencilerimizi alan bir anlayışa sahibiz.

İletişim Fakültesi’nde hem teorik hem de pratik dersleri içeren ve sanat ile beslenen disiplinlerarası bir ders programı uygulanmaktadır. Temel amaçlarımızdan biri hem öğrencilerimizin, hem de akademisyenlerimizin sahip oldukları potansiyelin tamamını ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaktır. Tüm bölümlerin akademik programları, öğrencilerin küreselleşmiş ve dijitalleşmiş dünyayı anlamalarına, eleştirel düşünmeyi benimsemelerine, yenilikçi ve yaratıcı fikirlere değer vermelerine ve bu yaratıcı fikirleri uygulamaya dönüştürmelerine yönelik olarak tasarlanmıştır.

Akademik Programlar

  • Dijital Oyun Tasarımı
  • Görsel İletişim Tasarımı
  • Yeni Medya ve İletişim
Asım Vehbi copy

ARUCAD İletişim Fakültesi yaratıcılığa, etiğe, yeniliğe, iş birliğine, sürdürülebilirliğe, eşitliğe ve farklılıklara değer veren bir anlayışla kurulmuştur. Merkezine iletişim alanına özgü bilgi, mesleki beceriler ve yetkinliklerle donatmayı hedeflediğimiz öğrencilerimizi alan bir anlayışa sahibiz. İletişim Fakültesi’nde hem teorik hem de pratik dersleri içeren ve sanat ile beslenen disiplinlerarası bir ders programı uygulanmaktadır. Temel amaçlarımızdan biri hem öğrencilerimizin, hem de akademisyenlerimizin sahip oldukları potansiyelin tamamını ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaktır. Tüm bölümlerin akademik programları, öğrencilerin küreselleşmiş ve dijitalleşmiş dünyayı anlamalarına, eleştirel düşünmeyi benimsemelerine, yenilikçi ve yaratıcı fikirlere değer vermelerine ve bu yaratıcı fikirleri uygulamaya dönüştürmelerine yönelik olarak tasarlanmıştır.

Prof. Dr. Asım Vehbi
Akademisyen Giriş Öğrenci Giriş